Страх – нормальна реакція організму на те, що відбувається навколо. Бувають такі випадки, що від страху можна померти.

В момент переляку організм «сигналізує», що виникла необхідність або втекти, або битися. Це здавна вважається виживанням.

В момент переляку починає частішати серцебиття, спостерігається посилення кровотоку, розширення зіниць. Коли людина лякається, його організм виробляє велику кількість енергії, щоб розвинути рекордну для нього швидкість або дати відсіч противнику.

З’являється інстинкт дати відсіч ворогові. Якщо у людини не з’являється такого інстинкту, то його організм хворіє, так як при переляку у нас виділяється адреналін. Він створює навантаження на серце.

Читайте також:  Чому з віком організм починає гірше переносити холод

Адреналін виробляє хімічну речовину, яка проникає в серце у вигляді іонів кальцію. Вони змушують серце битися частіше. Якщо кількість адреналіну дуже велика, починається фібриляція (патологічно часте серцебиття, схоже на тремтіння).

Воно виникає в нижніх камерах серця, шлуночках, не дозволяючи їм перекачувати кров. Якщо серцевий ритм не нормалізується, людина може померти.

Виділення адреналіну небезпечно як при стресових станах, так і при радісних подіях в житті людини, тому як ці емоції можуть привести до фібриляції. Більш того, виділення адреналіну може пошкодити легені, печінку і нирки.

Джерело: МедікФорум