Суперечки про користь і шкоду молочних продуктів ведуть медики по всьому світу вже не одне десятиліття. З дитинства ми чуємо про те, що молоко просто необхідне нам для здоров’я. Однак останнім часом все більше людей відмовляється від молочної продукції.

Варто звернути увагу, що ми найчастіше вживаємо в їжу молочні продукти не в їх натуральному вигляді. Тобто, молоко, сир, сметана, перш, ніж дійти до нас, проходять термічну обробку. Таким чином, це пастеризована і стерилізована продукція. На думку експертів, процес пастеризації робить неактивними ті ферменти, які допомагають організму розщеплювати коров’ячий білок.

При цьому, більшу частину коров’ячого молока складають жири. Організм швидко “підсаджується” на тваринні жири, саме тому сироманам так складно відмовитися від улюбленого продукту, відзначають дієтологи.

У склянці молока міститься одна десята холестерину від добової норми для людини. Холестерин, як відомо, сприяє утворенню бляшок. Але ж на виготовлення одного кілограма сиру йде від 6 літрів молока.

Молоко багате кальцієм, і тому корисно. Цей аргумент найчастіше наводиться на доказ про користь молока. Проте кальцій тваринного походження погано засвоюється, а його солі не виводяться з організму роками. Це також призводить до утворення небезпечних бляшок в судинах і каменів в нирках. За словами експертів, кальцій, який добре засвоюється людиною міститься не в коров’ячому, а в людському молоці.

У молочній продукції дійсно є корисні мікроелементи, проте вони погано засвоюються. У молоці міститься лактоза, яка, потрапивши в організм, розпадається на галактозу і глюкозу. Галактоза не виводиться з організму і відкладається в суглобах, шкірі, очних кришталиках.

У тих же, хто страждає непереносимістю лактози, але не знає про це, після вживання молочних продуктів виникають здуття, гази і нетравлення.

Крім того, в молоці міститься білок казеїн, який утворює згустки в кишечнику, що ускладнює перетравлення їжі.

Джерело: МедікФорум