Кавун виключно сезонний продукт – зберегти його надовго можна тільки у вигляді соку, варення або інших консервів, які істотно знижують користь цієї величезної ягоди.

Кавун-прекрасний продукт для літньої спеки. Це одночасно і корисний напій, що допомагає відновити водно-сольовий баланс, і перекус – в кавуні дуже багато рідини, близько 90%. Але при цьому він містить величезну кількість корисних речовин.

У кавуні є магній, котрий необхідний нервовій і серцево-судинній системам. Підтримати серце і кров в нормі допоможуть залізо і фолієва кислота, які теж є в складі кавуна. Його рекомендують при подагрі і для профілактики хвороби Паркінсона, а також хвороб судин. Дослідження показують, що кавун допомагає боротися зі стресом і відновлюватися при великих емоційних і фізичних навантаженнях.

Читайте також:  Названий продукт, який допоможе позбутися від жиру на животі

Кавун допоможе позбутися від похмілля і швидко відновити сили – мінерали в складі ягоди сприяють нормалізації водно-сольового балансу. Хоча води в м’якоті дуже багато, кавун допомагає боротися з набряками і має сечогінний ефект. Але тим, хто страждає від запальних захворювань сечовивідних шляхів, від каменів у нирках або жовчному міхурі, з кавуном варто бути обережніше – можна дозволити собі одну невелику часточку, але не більше. Також не рекомендується кавун людям з серйозними порушеннями функції нирок.

Кавун допомагає вивести холестерин, зміцнити м’язову тканину і поліпшити метаболізм. Але варто враховувати, що в ста грама кавуна міститься 5 грамів фруктози, три грами глюкози і два – сахарози. Тобто, цілих десять грамів цукрів в сумі!

Читайте також:  Труднощі при вставанні з місця назвали можливою ознакою діабету

Саме цей факт є приводом обмежити вживання кавуна. Справа в тому, що кавун, як правило, не їдять маленькими шматочками – за один присід йде 300-500 грамів м’якоті. А це величезна кількість цукру. Тому діабетикам і тим, у кого є метаболічні порушення, потрібно обмежувати вживання кавуна. До речі, є і протипоказання для тих, у кого є захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News