ГоловнаНовини Здоров'я5 здорових звичок для захисту від гіпертонії

5 здорових звичок для захисту від гіпертонії

Ви можете допомогти утримувати артеріальний тиск в нормі просто за рахунок здорового способу життя. І ось кілька корисних звичок для запобігання гіпертонії.

Тиск

Регулярні фізичні навантаження. Вони зменшують ризик виникнення підвищеного артеріального тиску. Фізична активність-найважливіша стратегія профілактики гіпертонії, навіть в регіонах із забрудненим повітрям. Помірні фізичні навантаження зменшують ризик гіпертонії на 4%, а високоінтенсивні на 13-15%, в порівнянні з тими людьми, хто спортом не займається.

Відмова від алкоголю. Багато хто чув про те, що алкоголь розширює судини, і в перші хвилини це дійсно відбувається, але потім вони звужуються. А звуження судин ускладнює відтік крові і збільшує артеріальний тиск. Вживання алкоголю рекомендується скоротити до мінімуму, а при надмірному захопленні спиртним ризик гіпертонії набагато зростає.

Читайте також:  Вчені вилікували спадкову втрату слуху

Медитації і йога. Можуть бути й інші, які підходять індивідуально вам способи зниження рівня стресу. Хронічний стрес руйнівно впливає на всі аспекти здоров’я, він провокує хвороби серця і судин, пухлини, діабет і багато іншого. Збільшує стрес і ймовірність розвитку гіпертонії.

Правильне харчування. Досить банальна порада, яка, тим не менш, відноситься до числа найбільш ефективних. Вживайте поменше червоного і переробленого м’яса, відмовтеся від різного роду солоностей і маринадів, оскільки при надлишку солі в раціоні скачки артеріального тиску Вам гарантовані.

Відмова від куріння. Ще одна шкідлива звичка, що сприяє підвищенню артеріального тиску. А якщо ви позбудетеся від куріння, постарайтеся навчитися висипатися, оскільки нестача відпочинку теж може спровокувати гіпертонію, як пише The Health Site.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News