Дослідники констатують: хороший сон означає хорошу тривалість життя, і що краще сон, то більше років може прожити людина.

Близько 8 відсотків смертей з будь-якої причини можуть бути пов’язані з поганою якістю сну – про це повідомили фахівці Медичної школи Ікана на горі Сінай, які виступили на міжнародній кардіологічній конференції у США. У свою чергу, зазначають вчені, хороший сон – міцний і досить тривалий – серйозно збільшує шанси людей на довголіття: чим краще людина спить, тим довше вона може прожити, пише CNN.

«Недостатньо спати лише потрібну кількість годин. Важливо, щоб організм справді відпочивав уві сні, і не було проблем із засипанням», – заявили вчені.

Читайте також:  Яйця містять триптофан, який допомагає витримати стрес

Ними було проаналізовано дані понад 172 тисячі осіб віком (в середньому) 50 років, за якими фахівці спостерігали чотири роки. За цей час померло понад 8 тисяч піддослідних.

Дослідники співвіднесли тривалість життя з п’ятьма факторами гарного сну:

  • сон тривалістю 7-8 годин на добу,
  • труднощі із засипанням не частіше двох разів на тиждень,
  • сон без використання снодійних,
  • передчасне пробудження не частіше двох разів на тиждень,
  • відчуття відпочинку після пробудження.

Чим більше з цих п’яти факторів присутні у житті людини і що вище «балл» по кожному з них, тим якіснішим і кориснішим для здоров’я вважається сон.

Читайте також:  Підвищена дратівливість та цинічність можуть бути симптомами раку мозку

Фахівці підрахували: серед тих, у кого спостерігалися всі п’ять факторів якісного сну, очікувана тривалість життя була в середньому на 4,7 року більше у чоловіків і на 2,4 роки більше у жінок (порівняно з тими, хто мав лише один фактор гарного сну чи взагалі жодного).

Зокрема, якщо сон за своєю якістю відповідає всім п’яти факторам, ризик передчасної смерті від будь-якої причини знижується на 30 відсотків, від серцево-судинних захворювань – на 21 відсоток, від раку – на 19 відсотків, від інших хвороб – на 40 відсотків. , – постулювали автори проекту.

За їхніми словами, необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чому у чоловіків, які добре сплять, очікувана тривалість життя помітно вища, ніж у жінок, які також добре сплять. Крім того, експерти зазначили, що ймовірність довголіття значно підвищується, якщо людина формує здорові звички сну з юного віку.

Читайте також:  Як бути щасливим, згідно з наукою