Вживання таких продуктів допомагає організму виробляти бактерії, здатні боротися із запаленням.

Запалення – це реакція організму на проникнення патогену, воно було задумане еволюцією як захисний механізм, який прискорює загоєння та відновлення тіла. Як тільки організм приходить у норму, запалення має поступово стихати та припинятися.

Однак у ряді випадків воно переходить у хронічний стан, і це створює серйозну загрозу здоров’ю, підвищуючи ризики різних хвороб, включаючи рак. Для захисту організму від виникнення хронічного запалення та асоційованих захворювань, медики у тому числі рекомендують вживати певні продукти.

Наступні продукти, як вважається, мають найсильнішу протизапальну дію. Їхнє споживання значно покращує захист організму від захворювань, що викликаються запаленням, про це Oregon State University.

Ягоди. Це один із найкращих харчових джерелом антиоксидантів – речовин, які відіграють важливу роль у протистоянні запаленню. Саме наявність антиоксидантів робить продукт протизапальним.

Жирна риба. Вона багата на омега-3 – цей тип ненасиченого жиру має протизапальну дію на судинну тканину, що допомагає запобігати серцевим захворюванням.

Листові овочі. Славляться високим вмістом вітаміну А, вітаміну С та кальцію, містять кілька фітохімічних речовин, клітковину. Їхнє споживання позитивно позначається на кишковій флорі, сприяє зростанню «хороших» бактерій – це перешкоджає розвитку хронічного запалення.

Горіхи. Є чудовим джерелом рослинного білка, а також містять мононенасичені жири, які можуть значно знизити ризик серцевих захворювань.

Оливкова олія. У ньому багато вітаміну Е, поліфенолів та мононенасичених жирних кислот, які допомагають знизити ризик серцевих захворювань за рахунок скорочення судинного запалення.

Цілісне зерно. Багате розчинною та нерозчинною клітковиною, воно ефективно покращує стан мікрофлори кишечника. Наукові дані підтверджують, що цільнозернові продукти можуть бути потужним союзником у зниженні рівня холестерину, а також захищати від серцевих захворювань та діабету – недуг, тісно пов’язаних із запаленням.

Йогурт. Містить у своєму складі пробіотики – «хороші бактерії», які осідають в організмі та захищають його від інших, шкідливих бактерій.

Хрестоцвіті овочі. Броколі, брюссельська капуста, білокачанна капуста, цвітна капуста, редиска та інші, багаті на клітковину, вітаміни та фітохімічні речовини, такі як індол, тіоціанові кислоти та нітрили, які покращують захист від деяких видів раку.

Бобові. Дослідження показують, що бобові можуть знижувати ризик серцевих захворювань, борючись із запаленням – цьому сприяє велика кількість клітковини, фолієвої кислоти та рослинного білка.

Помідори. Помідори багаті вітаміном С та лікопіном – це потужні акнтіоксиданти, здатні, наприклад, протистоять розвитку раку простати. Особливо багато лікопіну міститься у помідорах, що пройшли теплову обробку.