Підвищення літньої нічної температури лише на 1°C може бути пов’язане з підвищенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань у чоловіків у певному віці. Такого висновку дійшли вчені з Університету Торонто (Канада).

Результати дослідження було опубліковано в онлайн-журналі BMJ Open. Вчені вивчили статистику про смертність дорослих від серцево-судинних захворювань за червень та липень кожного року в період з 2001 по 2015 рік в Англії та Уельсі (у ці місяці хвилі тепла у Великій Британії особливо часті та інтенсивні). Також дослідники зібрали відповідну інформацію з офіційних даних США по окрузі Кінг, штат Вашингтон, що знаходиться на аналогічній широті. Крім цього, вони вивчили офіційні метеорологічні дані з обох країн.

Результати показали, що в Англії та Уельсі, з урахуванням низки змінних, підвищення звичайної літньої нічної температури на 1°C було пов’язане з підвищенням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 3,1% серед чоловіків віком 60-64 років. При цьому серед жінок такої тенденції не було. У США таке підвищення нічної температури було пов’язане з підвищенням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 4,8% серед чоловіків віком 65 років та молодших, пише EurekAlert.

Автори відзначають, що це обсерваційне (наглядове) дослідження. Тому не можна встановити причинно-наслідковий зв’язок. Також потрібне додаткове вивчення цього питання. Вчені називають його таким, що викликає занепокоєння.