Як часто ми повинні міняти постільні речі? Мова не про наволочки чи простирадла, а про такі речі, наприклад. як подушки.

Регулярна заміна подушок не тільки запобігає накопиченню алергенів, а й покращує якість сну. Золоте правило – міняти подушки раз на два роки. Ви зрозумієте, що настав час заміни, коли подушки вже не забезпечують достатню підтримку шиї та голови. Часте прання може продовжити їхнє життя, але є межа того, як довго вони можуть підтримувати вас. Зберігання подушок віком більше двох років може вплинути на ваше здоров’я та спричинити порушення сну.

Пот, волосся, слина, шкірне сало та відмерлі клітини шкіри поглинаються подушками. Навіть якщо у вас є наволочка, вона може не забезпечити достатній захист. Всі ці виділення можуть спричинити скупчення цвілі, грибка та інших алергенів, породжуючи неприємний запах. Стираючи подушки і наволочки, можна позбутися запаху, але не завжди алергенів. Наше ліжко є ідеальним середовищем для росту та розмноження пилових кліщів, тому що вони живляться омертвілими клітинами шкіри та процвітають у теплій та вологій атмосфері.

Пилові кліщі не небезпечні, але вони можуть викликати сльозотечу, свербіж у горлі, нежить, чхання, закладеність носа та утруднене дихання у людей, схильних до алергії. Згодом ці симптоми можуть погіршуватися, що призводить до зниження якості сну. Проведене 2005 року Манчестерським університетом дослідження виявило 16 (!) різновидів грибків в одній подушці. У ваших подушках можуть мешкати не тільки пилові кліщі, а й безліч інших мікроорганізмів. Регулярна заміна подушок запобігатиме накопиченню алергенів.

Разом з матрацом подушки повинні підтримувати хребет у нейтральному положенні. Хороша подушка гарантує, що голова та шия підтримуватимуться на одній лінії з хребтом. Проте подушки згодом продавлюються. Зношена плоска подушка не може підтримувати голову та шию, що призводить до болів у шиї.