Буває, що вертаєшся півночі, а заснути все не можеш. І така проблема – насправді дуже багато людей. Одне з рішень – снодійні. Але є й інші методи.

Насамперед, за словами доктора Санджів Котаре, експерту зі сну та дитячого невролога з Дитячого медичного центру Коена в Квінсі (США), щоб покращити сон, потрібно постійно спати певну кількість годин. Дорослим рекомендується лягати спати о 10-11 вечора і прокидатися о 7 ранку. Так вони спатимуть 7-8 годин на добу. Підлітки повинні приділяти сну 8-9 годин на день. Дотримуватись цього графіка сну потрібно і у вихідні, і у будні, пише Medical Xpress.

Крім того, у другій половині дня краще взагалі не спати. Але якщо вам дуже хочеться подрімати, то обмежте цей час 20 хвилин.

Пізно ввечері слід відключити перед сном яскраві джерела світла. Так не пригнічуватиметься виробництво мелатоніну в організмі. Регулювати кількість цього гормону, що впливає на сон, допомагають тьмяне жовте світло пізно ввечері і яскраве світло вранці.

У спальні має бути темно та прохолодно. Розслабитися перед сном може допомогти теплий душ.

Щодо натуральних снодійних, то фахівці називають відразу кілька продуктів. Це тепле молоко, терпкий вишневий сік, чай із німецької ромашки. Щоправда, вчені досі не зрозуміли, чому ці засоби допомагають заснути.