Деменція-це важке захворювання, яке щорічно забирає життя мільйонів людей. Початок симптомів прогресує і викликає розлад, зазвичай характеризується поступовим зниженням розумової активності. До недавнього часу мало досліджень вивчали зв’язок між конкретними моделями харчування та ризиком захворювання. Однак одне дослідження показало, що масло, широко використовуване в кулінарії, може завдати шкоди клітинам мозку і підвищити ризик розумового занепаду.

Згідно з одним дослідженням, жирна кислота, виявлена в безлічі, здавалося б, здорових інгредієнтів, може підвищити ризик хвороби Альцгеймера, пошкоджуючи клітини мозку.

Незамінні жирні кислоти омега-6, які зазвичай позиціонуються як корисні для здоров’я сполуки. В основному вони містяться в рослинній олії.

Читайте також:  Цей напій зменшить ризик утворення тромбів

Продукти, що містять найвищі концентрації поживних речовин, – це соєва олія (50 грамів), кукурудзяна олія (49 грамів), майонез (39 грамів), волоські горіхи (37 грамів), насіння соняшнику (34 грами) і мигдаль (12 грамів).

Дослідження, проведене Інститутом неврологічних захворювань Гладстона, показало, що високий рівень арахідонової кислоти, жирної кислоти Омега-6, пов’язаний зі змінами мозку, які зазвичай зустрічаються у людей з хворобою Альцгеймера.

Дослідники виміряли рівень арахідонової кислоти в мозку мишей, перш ніж дати їм тест на пам’ять, званий водним лабіринтом Морріса.

Рене Санчес-Мехіа, який керував дослідженням у Сан-Франциско, зазначив:

“Найбільш вражаючою зміною, яку ми виявили у мишей з хворобою Альцгеймера, було збільшення вмісту арахідонової кислоти і пов’язаних з нею метаболітів в гіпокампі, центрі пам’яті, який рано і серйозно страждає від хвороби Альцгеймера”.

Читайте також:  Продукти з вітаміном К захищають від розвитку артриту

Результати показали, що занадто багато арахідонової кислоти може бути шкідливим для мозку.