Кава з прянощами дуже популярна в Індії та арабських країнах. Одним з найцікавіших варіантів називають каву з гвоздикою – він відрізняється не тільки унікальним смаком, але і спектром корисних властивостей.

Як додавати спецію в каву

У кулінарії рекомендується використовувати свіжу гвоздику – в ній зберігається більша кількість запашних ефірних олій. Свіжість перевірити легко – для цього достатньо просто опустити в воду. Свіжа опуститься на дно або буде плавати бутоном вгору, при цьому втратила більшу частину цінних властивостей буде залишатися на поверхні.

Щоб зварити ароматну каву з гвоздикою, необхідно враховувати, що тривале нагрівання здатне знищити смакоароматичні якості прянощі. З цієї причини додавати її радять на завершальному етапі – у вигляді порошку або бутонів, пише coffeemachina.

Користь гвоздики

Захист печінки. Гвоздика містить велику кількість антиоксидантів, які ідеально підходять для захисту органів від впливу вільних радикалів, особливо печінки. Метаболізм, в кінцевому рахунку, збільшує вироблення вільних радикалів і ліпідний профіль, одночасно зменшуючи антиоксиданти в печінці. Екстракти гвоздики є корисним компонентом у протидії цим ефектам завдяки своїм гепатопротекторним властивостям, показують дослідження.

Контроль цукру в крові. Екстракти гвоздики допомагають контролювати рівень цукру в крові. Одне дослідження, опубліковане в журналі етнофармакології, показало, що гвоздика може надавати благотворний вплив на здоров’я при цукровому діабеті.

Протизапальні властивості. Спеція має протизапальні та знеболюючі властивості. Дослідження екстрактів гвоздики, що вводяться лабораторним щурам, показують, що присутність евгенолу зменшує запалення, викликане набряком. Було також підтверджено, що евгенол може зменшити біль, стимулюючи больові рецептори.