Найчастіше причиною того, що дезодорант не працює, є не сам косметичний продукт, а його неправильне застосування, вважають експерти.

Іноді здається, що, незважаючи на старанне миття і дезодорант, піт перемагає, і запах пахв занадто швидко стає неприємним. Медичні експерти видання Focus (Німеччина) назвали кілька повсякденних звичок, які можуть посилювати піт і неприємний запах, навіть якщо людина користується дезодорантом.

Неправильно використовувати антиперспірант. Таким засобам потрібен певний час, щоб вони подіяли, і з урахуванням цього правильно використовувати антиперспірант ввечері, завдавши його на шкіру перед сном. Завдавши його вранці і потім почавши щось робити фізично, ви, скоріше за все, до обіду вже будете відчувати свої запахи.

Читайте також:  Як впоратися зі свербінням після укусу комара: 4 прості способи

Прикривати запах поту дезодорантом. Експерти підкреслюють: це не працює, оскільки бактерії, що сприяють появі поганого запаху шляхом розщеплення вологи на шкірі, вже виконали велику роботу. Найкращий ефект дезодорантів досягається при їх нанесенні відразу після миття, прийняття душу.

Наносити засіб на вологу шкіру. Хоча використовувати його рекомендується відразу після миття, робити це слід тільки після того, як пахви повністю висохнуть. Якщо шкіра ще волога, дезодорант виявиться розведеним, його з’єднання зі шкірою буде слабким.

Не голити волосся. Волосся в пахвах можуть посилювати запах поту навіть при використанні найсильнішого дезодоранту або антиперспіранту, попереджають фахівці. Волосатість йде рука об руку з теплом і вологістю – це сприяє зростанню бактерій.

Читайте також:  Захоплення кавою безпечне для майбутніх мам

Агресивна гігієна. Занадто часте миття, використання занадто лужних мила, гелів також можуть сприяти появі і посиленню запаху поту. Все це змінює рівень pH шкіри, що сприяє порушенню балансу її мікробіома і зростання кількості бактерій, що викликають неприємний запах при розкладанні поту.

Носити синтетику. Нижня білизна (особливо у жінок) і одяг, який щільно прилягає до тіла, часто бувають синтетичними. У штучних волокнах бактерії можуть поселятися надовго – вони бувають цілком здатні витримати прання при невисоких температурах (до 50 градусів).

Зловживати кофеїном, алкоголем, гострою їжею. Даний фактор може побічно посилювати піт і його неприємний запах, оскільки стимулює потовиділення. Чим більше поту, тим важче приховати його запах.

Читайте також:  Проблеми зі щитовидною залозою здатні на 81% збільшити ризик деменції

Використовувати один і той же дезодорант. Бактерії можуть виробляти толерантність до антимікробних засобів дезодоранту. Це означає, що дезодорант перестає давати потрібний ефект: мікроби до нього пристосувалися і перестали реагувати. Фахівці радять час від часу міняти засіб.