Якщо ви хочете схуднути, вам не обов’язково сидіти на строгій дієті. Дієтолог пояснює, як схуднути, не відмовляючись від багатьох продуктів.

Насправді, розрахунок досить простий: якщо у вас дефіцит калорій, ви втрачаєте вагу. Але це не означає, що ви повинні їсти менше. Ми ділимося трьома порадами, які допоможуть вам схуднути, не морячи себе голодом.

Один із способів покращити свій раціон – включити до нього різні джерела білка.

Оскільки білок особливо насичує, ви не так швидко зголоднієте і в цілому їсте менше. Білкова дієта також сприяє нарощуванню м’язової маси та спалюванню жиру.

“Макроелемент забезпечує збереження м’язової маси навіть при дефіциті калорій і водночас стимулює метаболізм, що сприяє спалюванню жиру”, – каже лікар-дієтолог Василина Пономарьова.

Клітковина наповнює вас

Ще одна стратегія для того, щоб їсти більше при меншому споживанні калорій, є багато клітковини. Клітковина – це тип вуглеводів, який міститься в таких продуктах, як бобові, фрукти, овочі та цільнозернові продукти.

“Клітковина сповільнює травлення, що призводить до більш тривалого відчуття ситості і тим самим запобігає потягу до їжі. Крім того, клітковина особливо корисна для травлення. Вони забезпечують кишечник корисними бактеріями”.

Це дає такі переваги, як здорова вага та зниження ризику захворювань. Страви та закуски з високим вмістом клітковини можуть вівсяна каша, обгортання з чорною квасолею, горіхами або рисовими коржами. Пономарьова рекомендує дорослим споживати щонайменше 30 грамів клітковини на день.