Коров’яче молоко – дуже корисний продукт, але він підходить не всім. Організм деяких людей не може нормально засвоювати лактозу, яка міститься в ньому, зустрічаються випадки алергії. Вегани не вживають тваринне молоко за своїми переконаннями. На ринку існує багато альтернатив рослинного походження.

Мигдальне молоко – один з таких варіантів. Дієтологи радять вибирати мигдальне молоко без додавання цукру. Як пояснюють експерти Netdoctor, один стакан цього напою повністю компенсує денну потребу організму у вітаміні E і більш ніж на третину – в кальції.

У мигдальному молоці дуже мало протеїну в порівнянні з коров’ячим, а також менше вуглеводів, зате багато корисних жирів (до 3 г на склянку). Без цукру цей напій не повинен провокувати підвищення рівня цукру в крові, що важливо для хворих на діабет.

Експерти відзначають, що мигдальне молоко дуже багате антиоксидантами. Велика кількість вітаміну E допомагає в профілактиці серцево-судинних захворювань і деяких різновидів раку.

Хоча спочатку мигдальне молоко не дуже багате вітамінами B12 і D, багато марок цього напою додатково насичені ними. Вітамінізоване мигдальне молоко може компенсувати нестачу вітамінів у вегетаріанській дієті.

У мигдальному молоці менше фосфору в порівнянні з коров’ячим або соєвим. Це означає, що такий напій може краще підходити для людей з хворобами нирок. Однак в цьому питанні необхідно отримати рекомендацію лікаря.

Фахівці також звертають увагу на те, що при відмові від продуктів з коров’ячого молока бажано вживати в їжу більше йодовмісних продуктів. Варто додати в дієту більше риби, креветок або продуктів з водоростей.