Правильно харчуватися, не відмовляючись від улюблених страв і не страждаючи з підрахунком калорій, можливо. Для цього достатньо щодня вживати їжу з п’яти основних груп: складні вуглеводи, білок, фрукти й овочі, молочні продукти, а також жири і масло.

Відповідними рекомендаціями в своєму Instagram поділилася британська дієтологиня Керрі Мейджор (Kerri Major). Вона наголосила, що для того, щоб харчуватися правильно:

  • не потрібно обмежувати певні продукти;
  • не потрібно рахувати макроси і калорії;
  • не обов’язково витрачати гроші на детокс;
  • не потрібно годинами сидіти на кухні;
  • а дієта не повинна бути нудною.

Експертка пояснила, що визначити розмір однієї порції продуктів, багатих складними вуглеводами, дуже просто: її обсяг повинен бути порівняний з розміром кулака. Те саме правило підходить і для продуктів, багатих білком. За активного способу життя порцію можна дещо збільшити.

Читайте також:  The Lancet: названо причини смерті від ковіду, незважаючи на вакцинацію

Що стосується овочів, дієтологиня порадила рахувати однією порцією пару жмень або від третини до половини тарілки, а однією порцією фруктів – плід середніх розмірів, що важить приблизно 80 грамів. Щодня потрібно з’їдати п’ять порцій фруктів або овочів, причому бажано різних.

Порція жирів або олії, за словами Мейджор, відповідає за розміром великому пальцю руки. А ось молочні продукти не обов’язково вносити в кожен прийом їжі, але дві-три порції в день все-таки необхідні, щоб задовольнити потреби організму в кальції. Їх розмір залежить від конкретного продукту.

Нагадаємо, раніше дієтологи зі США розвінчали поширені міфи про здорове харчування. Наприклад, за словами експертів, багато хто помилково вважає мед і сироп агави більш корисними, ніж цукор. Також дієтологи спростували твердження про те, що їжу без жиру завжди можна назвати здоровою.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News