Куркума – одна з найбільш цілющих спецій. Дослідження регулярно демонструють, що пряність має як протизапальні, так і лікувальні властивості, що, в свою чергу, може допомогти знизити ризик різних хронічних захворювань.

Однак, за словами лікаря-дієтолога Віккі Петерсен, є кілька груп людей, які повинні уникати куркуми. Особливо – у формі капсули.

“На жаль, куркума може бути наповнена токсичними інгредієнтами і навіть важкими металами, такими як свинець”, – попередила фахівчиня.

“Діоксид кремнію може бути доданий для запобігання злежування в добавках нижчої якості, а добавки борошна в якості наповнювачів можуть містити глютен, тому вони завдають шкоди тим, хто страждає целіакією або непереносимістю глютену”, – наводить її слова EatThisNotThat!.

Читайте також:  7 продуктів для підвищення інтелекту і збереження пам'яті

Петерсен уточнила, що безпечно приймати від 500 до 1000 міліграмів куркуми в день. Однак несприятливі симптоми можуть виникнути, коли люди перевищують 2000 міліграмів на день або споживають низькоякісні добавки. За словами лікаря, прийом занадто великої кількості куркуміну також може призвести до шлунково-кишкового дискомфорту і нудоти.

“Існує деяка заклопотаність з приводу того, що люди з підвищеним ризиком утворення каменів в нирках, можуть страждати через оксалатів, присутніх в куркумі”, – також додала медикиня.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News