Звичка контролювати свій артеріальний тиск має вироблятися вже в молодому віці, переконана лікар-невролог Катерина Дем’янівська.

Лікар Дем’янівська розповіла в інтерв’ю про те, що може забезпечити людині захист від раптового та несподіваного інсульту.

«Перше правило профілактики цього захворювання полягає у регулярному та частому контролі тиску, починаючи з молодого віку», – повідомила фахівець.

Невролог Дем’янівська зазначила, що тільки регулярні перевірки кров’яного тиску можуть дати чітке уявлення про гіпертензію, що є у людини. У тих випадках, коли вона є постійною, судинні стінки зазнають високого ризику розривів, що відбуваються під тиском крові. Це, зрештою, призводить до інсульту головного мозку.

Також, додала лікар, для захисту від інсульту важливо стежити не лише за тиском, а й за рівнем холестерину у крові.

«Порушення холестеринового обміну може призвести до розвитку атеросклеротичних бляшок, які перекривають просвіт судин або провокують їх розрив», – попередила фахівець.

Додатково Дем’янівська поінформувала, що виникнення інсульту тісно пов’язане із порушенням серцевого ритму. Щоб дізнатися, чи є аритмія, дорослим людям потрібно щороку виконувати ЕКГ.