Звичка контролювати свій артеріальний тиск має вироблятися вже в молодому віці, переконана лікар-невролог Катерина Дем’янівська.

Лікар Дем’янівська розповіла в інтерв’ю про те, що може забезпечити людині захист від раптового та несподіваного інсульту.

«Перше правило профілактики цього захворювання полягає у регулярному та частому контролі тиску, починаючи з молодого віку», – повідомила фахівець.

Невролог Дем’янівська зазначила, що тільки регулярні перевірки кров’яного тиску можуть дати чітке уявлення про гіпертензію, що є у людини. У тих випадках, коли вона є постійною, судинні стінки зазнають високого ризику розривів, що відбуваються під тиском крові. Це, зрештою, призводить до інсульту головного мозку.

Читайте також:  Соціальний фактор, який також шкідливий для здоров'я, як куріння

Також, додала лікар, для захисту від інсульту важливо стежити не лише за тиском, а й за рівнем холестерину у крові.

«Порушення холестеринового обміну може призвести до розвитку атеросклеротичних бляшок, які перекривають просвіт судин або провокують їх розрив», – попередила фахівець.

Додатково Дем’янівська поінформувала, що виникнення інсульту тісно пов’язане із порушенням серцевого ритму. Щоб дізнатися, чи є аритмія, дорослим людям потрібно щороку виконувати ЕКГ.