Горіхи є корисним продуктом, але декому вони протипоказані. Таку заяву зробила лікар-ендокринолог Світлана Шокур.

Як зазначила Світлана Шокур, безконтрольно вживати горіхи не можна за наявності проблем із травленням. В іншому випадку в шлунково-кишковому тракті виникнуть тяжкість, здуття, підвищене газоутворення, а стілець може порушитися.

Якщо цей продукт має у собі будь-які добавки, наприклад, сіль, сироп, глазур, мед чи карамель, може підвищитися артеріальний тиск і рівень цукру на крові.

Таким чином, людям, які мають проблеми із серцево-судинною системою та нирками, а також діабет, варто звертати увагу на подібні наповнювачі. Крім того, від горіхів необхідно відмовитись і алергікам, а такими є 20% дорослих та 5% дітей.

Читайте також:  Виключіть ці м'ясні продукти з раціону назавжди

Як додала Світлана Шокур, іншим людям горіхи принесуть лише користь, оскільки в їхньому складі присутні білок, корисні жири, вітаміни А та Е, клітковина, кальцій, магній та цинк.

Додатково продукт позитивно позначається на гормональній системі та має антиоксидантний та протизапальний ефекти. Проте існує норма, прописана в рекомендаціях щодо збалансованого харчування – 30 грамів на день.