Протягом десятиліть люди шукали прості засоби проти набору ваги: від модних дієт до детокс-чаїв. Нове дослідження показало, що багато трав’яні і дієтичні добавки, які заявлені як допомагають в боротьбі із зайвою вагою, насправді не працюють.

Дослідники з Сіднейського університету в Австралії представили перший за майже 20 років глобальний огляд ефективності добавок для схуднення. Вчені поділилися своїми висновками на Європейському конгресі з ожиріння і опублікували їх в International Journal of Obesity.

У дослідженні взяли участь понад 10 000 людей з надмірною вагою або ожирінням. Зрештою, дослідники виявили, що більша частина трав’яних та дієтичних добавок не призводить до клінічно значущої втрати ваги.

Читайте також:  Гінеколог перерахувала найважливіші вітаміни для жіночого здоров'я

“Наша ретельна оцінка доступних доказів показує, що рекомендувати ці добавки для схуднення не можна. Навіть незважаючи на те, що більшість здаються безпечними для короткострокового споживання, вони не забезпечать клінічно значуще зниження ваги”, – підкреслює доктор, автор дослідження Еріка Бісселл.