Спортом потрібно займатися в будь-якому віці , щоб тіло було в тонусі , а болячки проходили мимо. Головне , підібрати правильне навантаження .

Якщо регулярно займатися спортом , то можна надовго зберегти здоров’я і довголіття. Як відомо рух – це життя , а спорт є необхідним компонентом повноцінного життя. Переваги спортивних навантажень включають : зміцнення кісткової маси , поліпшення стану легень , здорове серце , зниження ризику захворювання раком , гострий розум , гарний настрій.

Дослідження показують , що люди , які тренують своє тіло , мають більш високу якість життя в цілому , ніж ті , які ведуть сидячий спосіб життя. Що дають регулярні фізичні навантаження?

Які бувають вправи і як часто потрібно тренуватися ?

Існують три основні види вправ по типу навантаження :

  • Аеробні вправи ( кардіо ) , які стимулюють роботу серцево-судинної системи .
  • Вправи на тренування сили .
  • Вправи , які виробляють гнучкість і вміння тримати баланс .

Які саме вправи потрібно виконувати і як часто , залежить від стану організму , бажаної мети і віку. Всім потрібно стежити за здоров’ям серця , тому вправи з аеробіки підходять в будь-якому віці. М’язова маса захищає від травм протягом усього життя . Гнучкість і рівновага характерні молодим людям , а вже у віці гнучкість потрібно виробляти .

Читайте також:   Поради від тренера щодо набору маси

Фізичні навантаження дуже різні , і щоб не нашкодити своєму організму , потрібно займатися правильно . Почати займатися спортом можна в будь-якому віці , але фізичні навантаження потрібно давати поступово і регулярно. Потрібно всього кілька хвилин на день , щоб зміцнити тіло і зробити більш гнучким.

Фізичні навантаження залежно від віку.

Фітнес для людей 18-35 років

Цей віковий період найкращий для занять спортом , тому, що тіло на піку фізичної активності. Звичайно , краще всього починати займатися спортом у дитячому та юнацькому віці , щоб потім було простіше продовжувати. Потім організм привчений до фізичних навантажень , тому для людини займатися спортом – норма. Рекомендується займатися спортом регулярно , щоб м’язи були в тонусі , а тіло пружним. Обов’язково потрібно тренувати витривалість , щоб ви не « видихатися » швидко . У цей віковий період можна займатися спортом щодня . Якщо ви займаєтеся щодня , то обов’язково робіть перерву , хоча б один раз на тиждень. Або чергуйте легке фізичне навантаження з інтенсивним навантаженням , щоб тіло не стомлювалося і мало можливість відновитися.

Фітнес для людей 35-50 років

Якщо ви знаходитесь в доброму здоров’ї , то ви можете виконувати будь-які фізичні навантаження , займатися змагальними видами спорту. Витривалість , гнучкість і сила слабшають з віком, тому зросте ризик травм і переломів. Тому оптимальне навантаження в цьому віці – три дні на тиждень. Рекомендується займатися малотравматичними видами спорту , наприклад плаванням , велосипедним спортом , бігом.

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

Людям , які регулярно займаються спортом і все життя ведуть активний спосіб життя , рекомендується займатися 4-6 разів на тиждень чергуючи помірні навантаження з інтенсивними навантаженнями. Найкраще сконцентруватися на вправах , які покращують витривалість і гнучкість тіла. Наприклад 30 хвилинний біг або годинне вело тренування .

Регулярні вправи.

Багато дорослих люди не знають яка оптимальна кількість вправ необхідна організму , щоб залишатися у формі. Важливо пам’ятати , що для того , щоб тіло було пружним і гнучким займатися спортом потрібно регулярно , а сидячий спосіб життя згубно впливає на організм.

Але важливо не перестаратися , адже , щоб залишатися здоровим , немає необхідності катувати тіло інтенсивними фізичними навантаженнями . Досить півгодинної прогулянки або 15 хвилин плавання на день, щоб тримати тіло у формі. Також повсякденна діяльність допомагає зберігати фізичну витривалість , наприклад миття машини , прибирання в будинку , підйом по сходах пішки , прогулянка з другом.

Фітнес для людей 50-60 років

У цей період тіло людини починає змінюватися: втрачається м’язова маса , збільшується рівень жиру в організмі , а позбавитися від жиру стає дуже складно. Для цієї вікової групи важливо залишатися активними .

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу

Ідеальний фітнес для цієї вікової групи – змагальні види спорту. Можна піти в спортзал або побільше гуляти. Якщо до цього віку ви не займалися активно спортом , то почніть з простих вправ , щоб виробити рівень витривалості , наприклад плавання , спортивна ходьба , велосипед.

Людям , які все життя займалися спортом або відвідували спортзал краще продовжувати займатися своєю улюбленою фізичною активністю. Альтернативним фізичним навантаженням може служити фітнес на розвиток гнучкості , наприклад йога , стретчинг та пілатес .

Якщо ви відчуваєте , що тіло дуже втомилося , то потрібно зробити перерву в тренуваннях. У тому випадку , якщо втома не проходить , потрібно проконсультуватися з лікарем.

Фітнес для людей після 60 років

Постійні , правильні фізичні навантаження покращують стан внутрішніх органів , організм довше залишається молодим . Для людей після 60 важливо займатися спортом , щоб уникати сидячого способу життя , а також хвороб викликаних бездіяльністю .

Найкраще займатися плаванням , аква аеробікою , побільше гуляти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФІТНЕС ПІСЛЯ 45

ПОПУЛЯРНІ ВИДИ ФІТНЕСУ