Два нові великомасштабні дослідження показали, що споживання ультра-оброблених продуктів (УОБ) може посилити вікове зниження когнітивних здібностей та збільшити ризик розвитку деменції.

Ультра-оброблені продукти, такі як газовані напої, чіпси, заморожені страви та фаст-фуд, як правило, містять мало поживних речовин та клітковини, але багато цукру, жиру та солі порівняно з необробленими або мінімально обробленими, пише PsyPost.

У першому дослідженні взяло участь понад 10 000 осіб, які проживають у Бразилії. У тих, хто на початку дослідження їв більше УОБ, спостерігалося трохи більше зниження когнітивних функцій порівняно з тими, хто вживав менше або взагалі не їв такої їжі. При цьому різниця була відносно скромною, тому поки що неясно, наскільки сильно наявність УОБ в раціоні може вплинути на організм людини.

Друге дослідження вивчало зв’язок між споживанням продуктів, що зазнали глибокої обробки, і деменцією у 72 000 жителів Великобританії. У групі, що споживає відносно багато ультра-оброблених продуктів, приблизно у 1 із 120 осіб було діагностовано деменцію протягом 10 років. У групі, яка практично не вживала УОБ, діагноз поставили 1 із 170.