За даними Національного Інституту Старіння (NIH), однією з ключових звичок людей-довгожителів є самостійне виконання рутинних справ, що вимагає фізичної активності.

Експерти відзначають, що довге життя може бути приємною тільки в тому випадку, якщо людина має досить хорошим здоров’ям, щоб насолоджуватися нею. Фахівці з NIH назвали чотири ключові звички, які не тільки підвищують шанси стати довгожителем, але і сприяють здоровому старінню, передає Express.

Фізична активність. Вчені констатують, що регулярні заняття спортом і фізичні вправи знижують ризик захворювань та інвалідності, які часто виникають з віком.

  • Вправи на рівновагу допомагають запобігти падінням, які є основною причиною інвалідності в літньому віці.
  • Силові вправи допомагають наростити м’язи, знижують ризик остеопорозу.
  • Вправи на розтяжку корисні для збереження гнучкості тіла.
Читайте також:  Названо 4 поширені причини хворої печінки

Крім тренувань, дуже корисна повсякденна діяльність, що змушує людину бути рухливим.

“Повсякденні заняття – наприклад, прогулянки, робота в саду, підйом по сходах замість ліфта – можуть істотно вплинути на ваше здоров’я в довгостроковій перспективі”, – відзначають дослідники.

Збереження здорового ваги. Звичка підтримувати себе в належній формі захищає від ожиріння, яке є пусковим механізмом хвороб, що вкорочують життя. Люди з ожирінням піддаються більшому ризику розвитку діабету 2 типу, гіпертонії, серцевих захворювань, інсульту, деяких видів раку.

Їжа з низьким глікемічним індексом. Їжа відіграє важливу роль у старінні людей. Встановлено, що довгожителі активно вживають злаки з високим вмістом клітковини, нежирні молочні продукти, фрукти і овочі, бобові. Дані продукти зазвичай має низький глікемічний індекс, що допомагає приборкати надмірний апетит, стабілізує рівень цукру в крові.

Читайте також:  Професор застерігає від прийому мінеральних добавок – «погано» для серця

“Поживні речовини, отримані при правильному харчуванні, допомагають зберегти м’язи, кістки, органи та інші частини тіла сильними протягом усього життя», – стверджують експерти з NIH.

Заняття по душі. У список ключових звичок довголіття вчені також внесли “пристрасть до занять, які подобаються, доставляють приємні емоції, психологічний комфорт”. У довгожителів практично завжди є хобі.