Згідно з результатами нового дослідження, стрес у вигляді підвищення внутрішньоочного тиску сприяє старінню тканин сітківки. Про це йдеться у статті, опублікованій у Aging Cell.

Команда вчених під керівництвом Дороти Сковронська-Кравчик із Каліфорнійського університету в Ірвіні з’ясувала, як стрес впливає на сітківку ока.

Виявилося, що через підвищення внутрішньоочного тиску в тканинах сітківки відбуваються зміни, схожі на ті, які відбуваються при природному старінні. Стрес, що повторюється, ще сильніше прискорює процес старіння, пише Medical Xpress.

При старінні торкаються всі клітини організму. Що стосується очей, то через старіння у людини може розвинутись глаукома.

Внутрішньоочний тиск у людини має циркадний ритм. У здорових людей цей тиск зазвичай знаходиться в діапазоні від 12 до 21 мм рт. ст. Найвище в нічний час внутрішньоочний тиск у 2/3 людей.

Згідно з дослідженнями на тваринах, навіть помірне підвищення внутрішньоочного тиску сприяє втраті гангліозних клітин сітківки та появі відповідних дефектів зору.