Кава містить потужні антиоксиданти, але вживати її натщесерце небезпечно – це може впливати на підвищення рівня цукру в крові, розвиток кислотного рефлюксу.

Кава незмінно входить до списків найкорисніших для здоров’я напоїв завдяки високому вмісту протизапальних компонентів. Однак звичка пити його натщесерце може серйозно нашкодити організму – особливо, якщо людина віддає перевагу міцній каві без молока, пише Mirror.

У 2020 році вчені з Університету Бата подали дані про те, що прийом кави після пробудження на порожній шлунок може «значно вплинути на контроль рівня глюкози», причому негативно.

У статті, опублікованій у British Journal of Nutrition, фахівці заявили, що така звичка погіршує чутливість клітин до інсуліну, сприяючи розвитку толерантності щодо нього. Наслідком такої толерантності до інсуліну стає підвищення рівня цукру на крові, розвиток діабету 2 типу.

Читайте також:  Вчені з'ясували, яка кава нормалізує вагу і перешкоджає її набору

Випробування показали, що цей ефект кави виявляється особливо сильно, якщо напій вживається після безсонної ночі, поганого сну.

Ця властивість кави дослідники пов’язують з тим, як в організмі після його прийому зростає вміст стресового гормону кортизолу. Коли людина прокидається вранці і встає з ліжка, в організмі зростає рівень кортизолу – початок дня після відпочинку стає своєрідним стресом.

Якщо при цьому випити каву, то концентрація кортизолу в крові стане ще вищою, оскільки кофеїн діє як додатковий стимулятор. Кортизол, своєю чергою, вивільняє накопичену глюкозу.

«Якщо рівень кортизолу залишається хронічно високим, це може призвести до постійно високого рівня цукру в крові та підготувати ґрунт для виникнення діабету 2 типу», – констатують експерти.

Читайте також:  Як скоригувати раціон восени

Інша проблема пов’язана з тим, що кава розслаблює сфінктер стравоходу, через що шлункова кислота може піднятися назад у стравохід – це викликає кислотний рефлюкс.

Пити каву фахівці рекомендують лише після того, як шлунок заповнюється їжею – через півгодини чи годину.