Зовні не дуже привабливі люди заробляють значно більше грошей. До такого несподіваного висновку прийшли психологи з США.

Дослідники неодноразово доводили, що красивим людям жити легше. Вони бувають більш щасливими, здоровими, мають більше друзів і швидше просуваються по кар’єрних сходах. Саме тому з’явилася думка про те, що красивим людям вдається заробляти більше грошей. Однак психологи з Університету Массачусетсу повністю його спростували. Виявилося, що найбільшими видобувачами матеріальних ресурсів є люди, яких відносять до категорії дуже некрасивих. Можливо, таким чином вони отримують додаткову компенсацію від життя.

Такі результати дослідження за участю більше 20 000 молодих американців, які проходили через співбесіди. Також у всіх оцінювали рівень фізичної привабливості у віці 16 років, а потім ще три рази до настання 29-річного віку. Дослідження показало, що люди некрасиві або навіть потворні зовсім не зазнають суттєвих проблем із заробітком грошей. В цілому, при обліку всіх інших факторів на кшталт рівня інтелекту і здоров’я, найбільший дохід відзначався у людей більш постійних у своїх завданнях, менш виражених невротичних і екстравертів. При цьому віднесені до категорії дуже некрасивих завжди заробляли більше тих, хто вважався просто непривабливим, а також значно більше тих, кого вважали дуже красивими.

Психологи не виключають, що негарним людям доводиться докладати більше зусиль для одержання тих чи інших дивідендів. Там де красиві люди вирішують якісь проблеми з допомогою своєї зовнішності, надалі вони розслабляються і зупиняються на досягнутому. Некрасиві наполегливо рухаються вперед, вони стійкі і вперті, тому у них відзначається більше професіоналізму, спрямованості до цілей і наполегливості.

Джерело: МедікФорум