ГоловнаНовини Здоров'яЗнайдений найефективніший спосіб уникнути смерті від інфаркту

Знайдений найефективніший спосіб уникнути смерті від інфаркту

До необхідності відмовитися від куріння, дотримуватися дієти і уникати стресів рекомендації для людей, які пережили серцевий напад, медики включили ще одну умову – регулярно займатися спортом.

серце

На конгресі Європейського товариства кардіологів лікарі озвучили гіпотезу про те, що спортивна діяльність ефективно захищає від передчасної смерті тих пацієнтів, які вже пережили інфаркт.

«Заняття спортом два і більш рази в тиждень повинні знаходитися в списку обов’язкових рекомендацій для пацієнтів, які пережили інфаркт. Наше дослідження показує, що ця порада повинна застосовуватись для всіх сердечників», – заявили автори вищезгаданої концепції, наукові фахівці зі Швеції.

Перш ніж зробити такий висновок, вчені проаналізували дані понад 22 тисяч пацієнтів, які пережили інфаркт міокарда. У добровольців оцінювали рівень фізичної активності: в перший раз – через десять тижнів, вдруге – через 12 місяців після перенесеного серцевого нападу. Медиків цікавило те, як змінювалася у випробовуваних навантаження на м’язи після того, що сталося інфаркту.

Читайте також:  Які продукти стають небезпечними при впливі мікрохвильової печі

У підсумку виявилося, що найвищий ризик померти протягом п’яти років після серцевого нападу був у самих неактивних.

«В середньому за 4,2 року померло 1087 осіб. При цьому в порівнянні з фізично неактивними пацієнтами в учасників з пониженою, підвищеною і середньою фізичною активністю ризик смерті виявився нижче на 37%, 51% і 59% відповідно», – повідомили автори роботи.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News