До необхідності відмовитися від куріння, дотримуватися дієти і уникати стресів рекомендації для людей, які пережили серцевий напад, медики включили ще одну умову – регулярно займатися спортом.

На конгресі Європейського товариства кардіологів лікарі озвучили гіпотезу про те, що спортивна діяльність ефективно захищає від передчасної смерті тих пацієнтів, які вже пережили інфаркт.

«Заняття спортом два і більш рази в тиждень повинні знаходитися в списку обов’язкових рекомендацій для пацієнтів, які пережили інфаркт. Наше дослідження показує, що ця порада повинна застосовуватись для всіх сердечників», – заявили автори вищезгаданої концепції, наукові фахівці зі Швеції.

Перш ніж зробити такий висновок, вчені проаналізували дані понад 22 тисяч пацієнтів, які пережили інфаркт міокарда. У добровольців оцінювали рівень фізичної активності: в перший раз – через десять тижнів, вдруге – через 12 місяців після перенесеного серцевого нападу. Медиків цікавило те, як змінювалася у випробовуваних навантаження на м’язи після того, що сталося інфаркту.

Читайте також:  Як захистити шкіру від сонячних опіків у серпні

У підсумку виявилося, що найвищий ризик померти протягом п’яти років після серцевого нападу був у самих неактивних.

«В середньому за 4,2 року померло 1087 осіб. При цьому в порівнянні з фізично неактивними пацієнтами в учасників з пониженою, підвищеною і середньою фізичною активністю ризик смерті виявився нижче на 37%, 51% і 59% відповідно», – повідомили автори роботи.

Джерело: МедікФорум