Рак залишається головним лихом у всьому світі, незважаючи на те, що на пошук ліків витрачаються величезні ресурси. Все більше даних вказує на роль дієти в розвитку раку. Дослідження виявило “прямий зв’язок” між рафінованими злаками і раком шлунка.

Продукти, які були оброблені і позбавлені своєї поживної цінності, відомі як рафіновані продукти.

До рафінованих пластівців відносяться тістечка, десерти, білий хліб, макаронні вироби, кекси, солодке або солоне печиво, сухі сніданки з рафінованого зерна, білий рис, млинці, вафлі і піца. У даному дослідженні вивчалася роль широкого спектру продуктів і напоїв в ризику розвитку раку шлунка.

Читайте також:  Порушений режим сну підвищує ризик кількох видів раку

Дослідники проаналізували дані дослідження випадок-контроль, проведеного в Італії в період з 1997 по 2007 рік, в якому взяли участь 230 осіб з підтвердженим раком шлунка (143 чоловіки і 87 жінок у віці від 22 до 80 років і 547 чоловік в контрольній групі (286 чоловіків і 261 жінка у віці від 22 до 22 років). -80 років) госпіталізовані з приводу гострих непухлинних захворювань.

Зворотні тенденції ризику спостерігалися при вживанні овочів і фруктів.

«Результати цього дослідження підтверджують захисну роль овочів і фруктів проти раку шлунка і припускають згубний вплив (рафінованих) злаків на це новоутворення”, – підсумували дослідники.

Читайте також:  Чи потрібно мити курячі яйця: думка дієтолога

Численні дослідження протягом багатьох років виявили зв’язок між рафінованими злаками і ризиком розвитку раку.