Став популярним останнім часом напій позиціонується виробниками, як корисна альтернатива солодким сокам і газуванням. У Китаї його виготовляли ще 2000 років тому.

Комбуча (чайний гриб) – підсолоджений чай, ферментований колонією пробіотиків і штамів грибів. Деякі порівнюють його виробництво з виготовленням кефіру. Фахівці відзначають, що поки недостатньо клінічних досліджень про вплив напою на організм людини, проте він має низку корисних властивостей.

У комбучі містяться антиоксиданти, які запобігають шкідливу дію вільних радикалів. Таким чином, пояснюють експерти, знижується ризик хронічних запалень, раку, артриту і серцевих захворювань. Крім того, напій багатий пробіотиками, або «хорошими» бактеріями. Вони, стверджують медики, покращують травлення, зміцнюють здоров’я кишечника і допомагають відновити в ньому баланс мікрофлори. Нарешті, комбуча має антимікробні властивості, пише Insider.

За словами фахівців, вживати напій можна щодня. Однак вони радять пити його на початку дня через вміст в комбучі кофеїну.