Червоні кров’яні тільця, або еритроцити, є ключем до доставки кисню по всьому тілу. Для їх нормальної вироблення, попереджають медики, необхідний вітамін B12.

Дефіцит вітаміну заважає здоровому відпочинку

Основний симптом можливої нестачі вітаміну B12 – постійна втома і виснаження, які не залишають навіть після нічного сну. Як пояснила американський дієтолог Хелен Уест порталу Healthline, це пов’язано з недостатнім насиченням організму киснем.

При дефіциті вітаміну B12 організм не може виробляти необхідну кількість еритроцитів. В результаті тканини не отримують необхідний їм кисень, що може привести до безпричинної на перший погляд постійної втоми.

Небезпечний вплив на дихання

Ще один неприємний симптом, який може бути пов’язаний з нестачею вітаміну B12 – задишка навіть після невеликих навантажень. Видання Express з посиланням на британську благодійну організацію Thyroid Patient Advocacy, що допомагає людям із захворюваннями щитовидної залози, пояснює, що при нестачі цього вітаміну проблеми з диханням можуть виникати навіть тоді, коли людина пройшла кілька метрів.

Видання зазначає, що лікарі з Массачусетської лікарні загального профілю, що співпрацює з Гарвардським університетом, зафіксували випадок розвитку задишки у 62-річного пацієнта з дефіцитом вітаміну B12.

Що робити при підозрі на нестачу вітаміну B12? Британські експерти радять звернутися до лікаря. Він призначить аналіз крові і за його результатами зможе поставити точний діагноз.