Доктор Ерік Берг назвав п’ять ознак хронічного стресу та розповів, чим небезпечний постійний стрес для нашого організму.

Уявити життя без стресу неможливо. Ми живемо у неідеальному світі та ізолюватися від нього неможливо. Але коли стрес є у нашому житті постійно і стає хронічним, ось це вже небезпечно!

«Виплеск негативних емоцій допомагає нам позбутися стресу, не затримуючи його в собі. Але якщо стрес стає „частим гостем“, надниркові залози — наші захисники — слабшають і гірше протистоять стресовим факторам», — каже експерт.

Саме на тлі хронічного стресу часто з’являються та розвиваються такі небезпечні захворювання, як гіпертонія, цукровий діабет, інфаркти та інсульти.

Також, відчуваючи постійну небезпеку, тіло починає відкладати жир у районі живота, щоб у разі чого захистити внутрішні органи. Жир служить у разі своєрідною «подушкою безпеки».

При цьому в той час, як талія стає дедалі ширшою, руки та ноги можуть, навпаки, худнути, шкіра обвисає.

А тепер п’ять ознак, які допоможуть вам визначити, що ви вже перебуваєте в хронічному стресі, і настав час щось робити. Це проблеми зі сном (безсоння, складності із засипанням та пробудженням), погіршення пам’яті та інших когнітивних здібностей, потяг до борошняного, солоного та солодкого, обвислий живіт та знижене лібідо. А іноді сексуальний потяг на фоні стресу може зникнути зовсім.