ГоловнаНовини Здоров'яЕкспертка розповіла, як швидко впоратися з артритом

Експертка розповіла, як швидко впоратися з артритом

Існує думка, що артрит – це хвороба літніх людей. Але насправді, як кажуть лікарі, це зовсім не так.

Артрит

“Запалення в суглобах може зачепити і молодих, наприклад, через нестачу активності, ненормовані важкі фізичні навантаження або переохолодження. Найперше під удар потрапляють коліна – захворювання проявляється спочатку ниючим, потім гострим болем, хрускотом у суглобах тощо”, – розповіла ревматологиня Оксана Лівінська.

За словами лікарки, розвитку артриту можна запобігти або “заморозити” його, якщо хвороба вже почала розвиватися. І допоможуть у цьому не тільки особливе харчування і дозовані навантаження, а й спеціальна щоденна гімнастика, яка дозволить зробити суглоби рухливішими і витривалішими.

Читайте також:  Дієтолог перерахував продукти, які підвищують енергію

Вправа 1

Встаньте прямо, ноги разом, коліна злегка зігнуті. Упріться руками у стегна над колінними суглобами. Тепер плавно, злегка пружинячи, але не відриваючи стіп від підлоги, обертайте колінами за годинниковою стрілкою, ніби малюєте навколо себе велике коло. Зробіть 10 таких оборотів, потім повторіть в інший бік.

Вправа 2

Станьте рівно, ноги разом, руки на талії. Зігніть ліву ногу до прямого кута і підійміть так, щоб стегно і підлога були паралельні одне одному. Витягнувши стопу, починайте малювати уявне коло по підлозі, постійно збільшуючи радіус. “Намалюйте” по 10 кіл за і проти годинникової стрілки, потім поверніться у ВП та повторіть на праву ногу.

Читайте також:  Названо напої для вживання ввечері, які допомагають розслабитися і заснути

Вправа 3

Початкове положення – як у попередній вправі. Підніміть також ліву ногу, візьміться рукою за щиколотку (якщо потрібно, тримайтеся правою рукою за опору для рівноваги). Плавно рукою підтягніть ногу назад так, щоб стопа торкнулася сідниць (ваша мета – відчути, як тягнеться м’яз стегна). Затримайтеся в такому положенні на хвилину, потім повторіть на інший бік.

Вправа 4

Ляжте на каремат або плед на підлозі, ноги витягнуті, руки вздовж тіла. Зігніть ліву ногу, підтягніть коліно до грудей, якщо потрібно, підтримуйте ногу рукою. При цьому стежте, щоб поперек не відривався від підлоги. Затримайтеся так на 15 секунд, потім поверніться у ВП та повторіть на правий бік. Виконайте все по 5 разів на кожну ногу.

Читайте також:  Дієтологи перерахували продукти, які допомагають схуднути і приборкати апетит

Вправа 5

Для цієї вправи також знадобиться каремат або плед. Сядьте на підлогу, ноги прямі разом, спина рівна. На глибокому видиху потягніться корпусом вперед, намагаючись покласти груди (не підборіддя і лоб!) на стегна і руками дотягніться до стіп. Затримайтеся в нижній точці на 10 рахунків, потім поверніться у ВП. Повторіть все 5 разів.

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News