Експерти розповіли про небезпеки, про які можуть сигналізувати нічні позиви до сечовипускання. Причинами такого явища можуть бути серйозні захворювання на зразок діабету і навіть раку.

Слід зазначити, що така проблема все частіше виникає з віком, але і цей фактор не можна вважати нормою. Німецькі вчені-медики з’ясували, що подібний симптом може проявлятися починаючи з підліткового віку. При цьому серед 20-40-річних ніктурія, або нічне сечовипускання, фіксується у кожного п’ятого або шостого пацієнта. Особливо схильні до такого явища представниці прекрасної половини людства. Більш активний тиск сечового міхура викликаний не тільки старінням організму.

Перш за все, вікові зміни відбуваються в сечових шляхах. В процесі старіння сечовий міхур скорочується в розмірах, його обсяг стає меншим, а м’язи втрачають силу. Через це кількість рідини, що залишається після відвідування туалету, в ньому збільшується. Також важливо знати, що і нирки з віком працюють гірше, ніж у молодих людей. Серед хвороб, що провокують необхідність помочитися в нічний час, можуть бути досить серйозні і небезпечні недуги. У чоловіків найчастіше проблема викликається інфекціями сечовивідних шляхів або збільшенням передміхурової залози.

Читайте також:  Експертка розповіла, що лупа може з'являтися через хворобу печінки

Також винуватцем ніктурії називають серцеву недостатність, коли ослаблення роботи міокарда призводить до концентрації надлишкової рідини. Під час сну, в лежачому положенні, вона потрапляє в сечовий міхур, через що і виникають характерні відчуття.

Ще однією причиною позивів називають цукровий діабет, таким чином організм намагається видалити надлишковий цукор, вивівши їх через нирки. При цьому діабет здатний пошкоджувати нерви, які відповідають за контроль функцій сечового міхура, що і призводить до підвищення тиску в ньому. І найстрашніша недуга, про яку можуть сигналізувати нічні позиви, це рак сечового міхура.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News