Зарубіжні експерти перерахували як користь від вживання шоколаду, так і ризики для здоров’я. Одним з бонусів служить поліпшення роботи серцево-судинної системи.

Шоколад є одним з найулюбленіших ласощів у світі. Вчені впевнені, що антиоксидантний потенціал продукту може мати цілий ряд переваг для здоров’я. Зокрема, кондитерський виріб регулює кров’яний тиск і позбавляє від стресу, так як містить калій, магній, кальцій, вітаміни групи в в оптимальних пропорціях, що сприяє зміцненню нервової системи. Що не менш важливо, чим вище вміст в ньому какао, тим він корисніше, враховуючи і те, що містить менш рафіновані жири і цукор в своєму складі.

Читайте також:  Найраніша ознака артриту з'являється при ходьбі, готуванні та водінні

Гарячий шоколад допомагає поліпшити кровотік в ті частини мозку, де це необхідно, зокрема, дві чашки в день сприяють зменшенню ймовірності втрати пам’яті у літніх людей. Крім того, дослідження показали, що екстракт какао зменшує або запобігає пошкодженню нервових шляхів, виявлених у пацієнтів з хворобою Альцгеймера. У цьому ж списку зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Що стосується спортсменів, невеликий шматочок зменшує витрати кисню на помірне фізичне навантаження. Вживання 30 г продукту щодня під час вагітності сприяє зростанню і розвитку плода. При нанесенні на шкіру покращує її стан.

А ось що стосується шкоди при зловживанні шоколадом, то через високу калорійність він здатний привести до збільшення у вазі. Високі рівні кадмію і свинцю можуть пошкодити нирки, кістки та інші тканини організму, вони були виявлені в деяких какао-порошках, батончиках. Мінусом служить і карієс, часто зустрічається у ласунів. Любителі ласощів також ризикують частіше мати головний біль через вміст в продукті тираміну. Ще один недолік, пов’язаний з надмірністю, зменшення щільності кісток.

Читайте також:  Нутриціолог назвала корисні для схуднення вуглеводи