Середземноморська дієта – досить гнучкий принцип харчування. Вона робить акцент на відмові від червоного м’яса, насичених жирів і цукру на користь овочів, фруктів, рослинних масел, риби і горіхів.

Дослідження підтверджують ефективність цієї дієти відразу за кількома напрямками, повідомляє Insider. Рослинні продукти, які рекомендують вживати в рамках середземноморської дієти, багаті вітамінами і поліфенолами – речовинами, які надають одночасно антиоксидантний і протизапальний ефект.

Як розповіла дієтолог Саманта Кессіті, з 2013 року американські лікарі вивчали пацієнтів, які протягом п’яти років перебували в групі ризику серцево-судинних захворювань. За цей час близько половини учасників дослідження дотримувалися середземноморської дієти, а інша половина – дієти з низьким вмістом жирів. В кінці дослідження лікарі виявили, що середземноморська дієта знижує ризик серцевого нападу, інсульту або смерті від серцевих захворювань на 30% в порівнянні з дієтою з низьким вмістом жирів.

Читайте також:  Чи загрожують вам хвороби серця? Названі продукти, які серйозно підвищують їхній ризик

Численні дослідження свідчать про те, що середземноморська дієта може допомогти людям з діабетом краще контролювати рівень цукру в крові. В одному дослідженні вивчався рівень цукру в крові у 901 пацієнта з діабетом другого типу, які жили в Італії і, отже, в деякій мірі вже дотримувалися середземноморської дієти. Виявилося, що у тих, хто більш уважно стежив за своїм харчуванням і найсуворіше дотримувався рекомендацій цієї дієти, рівень глюкози в крові після їжі був на найменшому рівні.

Кассіті зазначає, що ще одна перевага середземноморської дієти – менш суворі обмеження в порівнянні з деякими іншими варіантами харчування. Така дієта, як правило, дозволяє сходити в ресторан або зібратися за святковим столом і при цьому не вибиватися з плану харчування.

Читайте також:  Названа рання, але неочевидна ознака деменції