Медики після проведення досліджень у Великій Британії, Данії та Швеції назвали відчуття, які можуть з’явитися до виявлення раку легенів. Про це повідомили у журналі PLOS ONE.

Під час досліджень експерти проаналізували інформацію про понад шістдесят мешканців Європи з онкологічними хворобами, які описали свої відчуття, що виникли до постановки діагнозу.

Як правило, ці люди скаржилися на задишку, підвищену стомлюваність, біль та безпричинний кашель. Загальними симптомами різних видів раку вважаються: зниження маси тіла, занепад сил та неприємні відчуття незрозумілого походження.

Медики порадили у разі перелічених ознак звернутися по консультацію до лікаря. Наявність названих симптомів не можна вважати свідченням розвитку онкологічної хвороби людини. Водночас необхідно піти до клініки та обстежитися для встановлення правильного діагнозу.

У групі ризику раку знаходяться літні люди, курці та алкоголіки. Часто онкологічні захворювання розвиваються при ожирінні. Надмірна маса тіла негативно впливає на роботу внутрішніх органів. Найчастіше у людей із зайвою вагою неправильно працюють кишечник, стравохід та нирки.