Медики після проведення досліджень у Великій Британії, Данії та Швеції назвали відчуття, які можуть з’явитися до виявлення раку легенів. Про це повідомили у журналі PLOS ONE.

Під час досліджень експерти проаналізували інформацію про понад шістдесят мешканців Європи з онкологічними хворобами, які описали свої відчуття, що виникли до постановки діагнозу.

Як правило, ці люди скаржилися на задишку, підвищену стомлюваність, біль та безпричинний кашель. Загальними симптомами різних видів раку вважаються: зниження маси тіла, занепад сил та неприємні відчуття незрозумілого походження.

Медики порадили у разі перелічених ознак звернутися по консультацію до лікаря. Наявність названих симптомів не можна вважати свідченням розвитку онкологічної хвороби людини. Водночас необхідно піти до клініки та обстежитися для встановлення правильного діагнозу.

Читайте також:  Які продукти можуть дати організму магній

У групі ризику раку знаходяться літні люди, курці та алкоголіки. Часто онкологічні захворювання розвиваються при ожирінні. Надмірна маса тіла негативно впливає на роботу внутрішніх органів. Найчастіше у людей із зайвою вагою неправильно працюють кишечник, стравохід та нирки.