Американські експерти в галузі гігієни відзначають, що постіль людей, які вважають себе охайними, може бути повна бруду, поту, сала і пилових кліщів. Як же часто потрібно прати свої простирадла?

Гігієніст Лаура Гудман розповіла про те, що людина не може адекватно оцінювати запахи власного тіла і не в змозі оцінити своїм нюхом свіжість власних простирадлом. Несвіжі простирадла з часом можуть призвести до різних проблем зі здоров’ям: зокрема, до роздратованої шкірі, прищів і алергічних реакцій на пилових кліщів, повідомила експерт.

Так як же часто потрібно прати простирадла?

«Як правило, міняти і прати простирадла необхідно кожні 1-2 тижні. Але якщо ви або ваш сплячий партнер сильно потієте, займаєтеся сексом, маєте звичку спати в голому вигляді або ділити ліжко з домашніми тваринами, білизна забруднюється значно швидше. В такому випадку її слід міняти один-два рази на тиждень”, – поділилася рекомендацією Лаура Гудман.

Читайте також:  Кардіологи назвали оптимальну для здоров'я серця тривалість нічного сну

Крім того, додала фахівець, при схильності до появи прищів на обличчі слід особливо уважно стежити за чистотою наволочок і міняти їх два-три рази в тиждень.

Що станеться, якщо не прати простирадла так часто? Директор косметологічних і клінічних досліджень в області дерматології в Медичному центрі Маунт Сінай в Нью-Йорку, доктор Джошуа Цайхнер пояснює: щогодини людське тіло втрачає близько 200 мільйонів мертвих клітин шкіри, якими постільні речі харчуються крихітні пилові кліщі. Продукти життєдіяльності цих мікроорганізмів є одним з найбільш поширених спускових механізмів для розвитку алергії. Якщо регулярно не міняти і не прати простирадла, це може стати причиною алергічних симптомів – чхання, нежиті, хрипів, утрудненого дихання.

Читайте також:  Популярний напій зменшує ризик діабету другого типу на 42%

Крім того, простирадла вбирають піт, косметичні засоби, тілесні виділення, лупу.

«Оскільки всі ці речовини знаходяться в тісному контакті з шкірою під час сну, може виникнути цілий ряд проблем – від подразнення шкіри до прищів і інфекцій. Якщо у вас суха або чутлива шкіра, є екзема або розацеа, то ви зазнаєте найбільшого ризику, тому що ваш шкірний бар’єр вже ослаблений», – застеріг експерт.

Рекомендації фахівців опублікував журнал Prevention.