Експерти спростували міф про шкоду підсилювача смаку, наявність якого в складі продуктів наводить на споживачів дикий жах. Виявилося, глутамат натрію насправді має натуральне походження.

Глутамат натрію являє собою речовину, що надає продуктам яскраво виражений смак. У 1908 році його синтезував професор з Токійського університету, який зрозумів його зв’язок з сіллю глутамінової кислоти.

Фахівець Андрій Носонов розповів, що для промислового видобутку глутамату натрію виведені спеціальні бактерії, що харчуються і збагачують другорядні продукти, необхідні для виготовлення цукру. Отримана речовина перетворюється в кристали, більш відомі як E621.

Експерти неодноразово говорили про небезпеку ароматизаторів з приставкою E. Насправді страхи виявилися марними, так як навіть у лимонної кислоти є відповідний індекс. Раніше глутамат натрію звинувачували в появі “синдрому китайського ресторану”, але після ряду досліджень вчені зрозуміли, що алергія, нудота і болі з’являються частіше з вини патологічних станів. Американські експерти підтвердили безпеку підсилювача смаку і дозволили виробникам дитячої їжі використовувати дану добавку.