Американські медики розповіли, чим загрожує вживання кави натщесерце. Зокрема, любителі напою можуть в кінцевому рахунку набирати вагу через підвищене вироблення кортизолу.

Напій, що виготовляється зі смажених зерен кавового дерева, отримав величезну популярність. Деякі люди полюбили його настільки, що не уявляють своє життя без ранкового вживання ранкового стимулятора. При цьому медики попереджають, що на голодний шлунок кава може принести серйозну для здоров’я шкоду. Зокрема, її випивання натщесерце призводить до подразнення шлунка і посилення розладу кишечника.

Одним з поширених симптомів при цьому є відчуття нудоти, печія. Суть в тому, що напій бадьорості стимулює вироблення кислоти в шлунку, що і має пряме відношення до пошкодження слизової оболонки, адже самого прийому їжі не здійснюється.

Наступне небажане явище – кава натщесерце може збільшити рівень кортизолу, враховуючи те, що при пробудженні показник гормону стресу і без того досить високий. Нормальний рівень його в організмі хоч і позитивно впливає на цілий ряд функцій, в той час як підвищення загрожує рядом наслідків, серед яких слабкість, депресія, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, нервозність, підвищена пітливість, збої в роботі щитовидної залози. У цьому ж списку неконтрольований набір ваги, що особливо зачіпає представниць прекрасної статі.

Лікарі настійно рекомендують обмежитися нормою 3 чашок напою в день, не пити його в другій половині дня і в перші години після пробудження.