Щоб зберегти ноги гарними та здоровими, необхідно займатися профілактикою варикозу, закликає серцево-судинний хірург, флеболог Ольга Дубровська.

«Варикоз хитрий і може не проявляти себе, доки не перейде в запущену стадію, попереджає лікар. — Тоді з’являються видимі ознаки: здуті вени на ногах, капілярна сітка, що розростається, під шкірою».

Дубровська попередила, що, якщо варикоз не лікувати, застій крові може призвести до серйозніших наслідків: тромбофлебіту, трофічних виразок. Захворювання за відсутності профілактики може активно прогресувати, торкаючись як магістральні вени, а й дрібніші, особливо якщо пацієнт веде малоактивний спосіб життя.

Наприклад, варикоз третьої стадії характеризується такими ознаками: застоєм крові у венах, тяжкістю в ногах, постійними набряками ніг (навіть після сну), синцями, вузлами вен та опуклими венами на ногах

Ольга Дубровська
серцево-судинний хірург, флеболог

За словами лікаря, на перших стадіях варикозу ефективні профілактичні заходи: здоровий спосіб життя, регулярні заняття спортом та розминки при сидячій роботі, застосування венотоніків, носіння компресійного трикотажу, вибір правильного взуття.

Читайте також:  Напівфабрикати можуть призвести до розвитку хронічних захворювань

Профілактика дозволяє відстрочити операцію або уникнути її.

Медицина в галузі амбулаторних малоінвазивних операцій активно розвивається, зазначає лікарка. За її словами, такі способи лікування варикозу мають переваги. Наприклад, відсутність періоду реабілітації та необхідності лягати у стаціонар. Операції проводять одним днем під місцевою анестезією.

«Для лікування варикозу можуть застосовувати ендовенозну лазерну коагуляцію, радіочастотну облітерацію, мікросклеротерапію та пінну склеротерапію, мініфлебектомію (видалення варикозних вен через проколи). Для пацієнтів зручно, що накладати шви на місця проколів не потрібно», — підсумувала Дубровська.