Лікар-онколог розповів, що існує чотири «червоні прапори» раку шлунка.

Все це може з’явитися на ранніх стадіях раку шлунка, що при ранній діагностиці покращує перспективи одужання, пише Express.

Симптоми раку шлунка можуть включати:

  • Раннє насичення/повнота шлунка
  • Нез’ясовна втрата ваги
  • Втома
  • Постійна печія.

Деякі з цих симптомів можна вважати гастроезофагеальним рефлюксом. А втому можна пояснити анемією.

Гастроезофагеальний рефлюкс є поширеним захворюванням, яке виникає, коли кислота зі шлунка потрапляє у стравохід. Цей стан призводить до печії та неприємного присмаку в роті.

Отже, якщо ці симптоми можуть вказувати на менш серйозне захворювання, таке як кислотний рефлюкс, як ви можете дізнатися, коли настав час записатися на прийом до лікаря?

Читайте також:  Дієтологи назвали найгірший час для їжі під час менопаузи

«Якщо ви страждаєте від будь-якого з перерахованих вище симптомів більше трьох тижнів, вам слід записатися на прийом до свого терапевта».

Інші симптоми раку шлунка

Додаткові симптоми раку шлунка, про які слід знати, такі як:

  • Утруднення ковтання (дисфагія)
  • Біль в животі
  • Темний стілець.

Будь-які симптоми, що зберігаються, повинні бути перевірені медичним працівником.

Виживання з раком шлунка

«Виживання залежить від багатьох чинників. Ніхто не може сказати вам точно, як довго ви проживете. Ваш прогноз залежить від стадії раку, де він був діагностований. Це означає, наскільки він великий і чи він поширився. Тип раку і рівень ракових клітин також можуть вплинути на вашу виживання. Ступінь означає, наскільки ненормальними є клітини під мікроскопом».

Читайте також:  Перші ознаки деменції у мовленні людини

Щоб підвищити ваші шанси на виживання, рання діагностика може виявитися надзвичайно корисною.

Якщо вас турбують які-небудь симптоми, обов’язково запишіться на прийом до лікаря. Якщо діагностовано рак шлунка, лікування може включати хіміотерапію та променеву терапію.

Варіанти лікування будуть адаптовані до кожної постраждалої людини з урахуванням багатьох факторів.

Профілактика раку шлунка

“Надмірна вага або ожиріння підвищують ризик розвитку деяких видів раку шлунка, тому досягнення здорової ваги та підтримання його може знизити ризик”.

Регулярна фізична активність також допоможе знизити ризик розвитку раку шлунка.

Крім можливого впливу на ризик раку шлунка, підтримання здорової ваги та активний спосіб життя також можуть знизити ризик розвитку деяких інших видів раку та проблем зі здоров’ям.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

Лікар рекомендує людям слідувати здоровому харчуванню, яке включає різноманітні яскраві фрукти, овочі та цільнозернові продукти, а також уникати або обмежувати вживання червоного та обробленого м’яса, підсолоджених напоїв та продуктів з високим ступенем переробки.