Якщо у втраченому гаманці знаходиться велика сума грошей, то шансів на його благополучне повернення власнику набагато більше, показало нове дослідження.

Газета The Guardian опублікувала результати цікавого проекту, здійсненого групою вчених з США, Швейцарії та Нідерландів. Вони встановили, що люди схильні частіше повертати знайдені ними гаманці, якщо вони були втрачені разом з великою сумою грошей. Такий висновок було зроблено вченими після проведення експериментів в 40 країнах.

Експеримент, зокрема, полягав у тому, що спеціально навчені люди під виглядом випадкових перехожих або відвідувачів, перебуваючи в театрах, кафе, банках, музеях та інших громадських місцях, віддавали їх співробітникам нібито знайдений гаманець з проханням повернути власникові. При цьому асистенти пояснювали, що самі зробити цього не можуть, так як через сильну зайнятість не володіють для цього потрібним часом.

Читайте також:  Онкологія: 3 прості зміни способу життя, які можуть допомогти знизити ризик на 61%

Таким чином в загальній сумі були втрачені 17 тисяч гаманців, в кожному з яких перебувала візитна картка. Сума грошей в гаманцях варіювалася: від невеликої (близько 15 доларів) до більш солідної (100 доларів і більше).

Експеримент показав, що чесність громадян при поверненні гаманців корелювала з соціальним благополуччям країни їх проживання.

Продовження на наступній сторінці: 1 2