ГоловнаНовини Здоров'яМетоди збільшення росту

Методи збільшення росту

Рекомендації для збільшення росту в дорослому віці – поради, щоб стати вище на 5 см. Чи допомагають висіння на турніку та інші вправи витягнутися в рості?

Ріст

Як вирости: проста методика

Реальне збільшення зростання в дорослому віці – надзвичайно складне завдання, що вирішується швидше важкою хірургічною операцією, ніж висінням на турніку і дотриманням спеціальної дієти. Вирости на 5 або навіть на 10 сантиметрів може лише підліток, поки зони його зростання залишаються відкритими.

Однак, виправлення постави, зміцнення м’язів спини і дотримання ряду правил у виборі одягу здатні зробити людину візуально вищою. Рівно як і навпаки – слабкі м’язи корпусу, горбатий хребет і неправильний одяг зроблять карликом навіть чоловіка із середнім ростом.

Ріст людини і фактор генетики

Наукові дослідження говорять про те, що у формуванні росту людини головну роль перш за все грають генетичні фактори і раса. Зовнішні фактори (достатнє харчування і заняття спортом) вносять не більше 15-20% результату. Іншими словами, зріст дитини багато в чому закладений природою.

Середній зріст українського чоловіка становить 175-177 см, що укладається в середню цифру для чоловіків Європи і Північної Америки — 176 см. При цьому середній зріст чоловіків у країнах Латинської Америки становить 170 см, а в Індії, Китаї та інших азіатських країнах — лише 165 см.

Як збільшити зріст?

Дотримуючись нижчезазначених правил, ви зможете вирости (або, кажучи точніше, “витягнутися” ) на 3-5 см навіть у дорослому віці. Для цього вам не будуть потрібні дорогі добавки або болюча операція з витягування ніг. Досить лише переглянути свій стиль одягу і регулярно займатися спеціальними фізичними вправами для поліпшення постави.

Читайте також:  Вчені дали свій вердикт звичці пити каву вранці

1. Щоб витягнутися, розправте плечі. Підтримання правильної постави з широко розплавленими плечима і прямою спиною — найпростіший спосіб візуально вирости і стати на кілька сантиметрів вище. Існує безліч вправ, які можуть допомогти Вам у виправленні постави.

2. Слідкуйте за поставою під час роботи. Постійне знаходження в сидячому положенні (починаючи від роботи в офісі, закінчуючи водінням автомобіля) призводить до порушення постави. Також шкодить і те, що при користуванні мобільним телефоном доводиться дивитися вниз — це змушує горбиться. Результатом стає поступове зниження зросту на кілька сантиметрів.

3. Займіться плаванням. Плавання заслужено вважається однією з найбільш важливих фізичних активностей для створення спортивної статури. Однак для збільшення росту вам доведеться навчитися плавати не менше 1-2 км за заняття, чергуючи при цьому стилі «кроль» і «батерфляй», а не просто плескатися в басейні по 10 хвилин на тиждень.

4. Виконуйте вправи на турніку. Розвинені м’язи верху спини і плечей не тільки полегшать щоденне підтримання правильної постави, але і закладуть основу спортивної статури. Нагадаємо, що кращою вправою для розвитку спини на турніку є підтягування – саме вони “випрямлять” ваш хребет і допоможуть вирости.

5. Одягайтеся в правильні кольори. Одяг здатний зробити людину візуально вищою або нижчою. Найкращим поєднанням для збільшення росту є комбінація світлий низ + темний верх — – наприклад, білі штани і темна футболка з V-подібним вирізом шиї. На противагу цьому, широкі джинси і довга мішкувата кофта зроблять людину нижчою.

6. Змініть зачіску. Візуально витягнутися в зрості на кілька сантиметрів допоможе і волосся, підняте вгору за допомогою гелю для укладання. При цьому забудьте про ефект «мокрого волосся» і використовуйте виключно матові засоби для укладання в невеликих кількостях. Перед тим, як наносити гель, волосся краще вимити і висушити феном, піднімаючи його вгору.

Читайте також:  Кава може продовжити деяким людям життя

7. Збільште кількість білка в раціоні. Дослідження показують, що нестача протеїну в раціоні дитини — ключова проблема, що перешкоджає збільшенню зросту. Спортивна дієта для росту м’язів буде дуже корисна, якщо ви вирішите регулярно практикувати будь-які силові вправи для поліпшення постави.

Операція для збільшення зросту

При затримці росту в підлітковому віці лікарем можуть призначатися ін’єкції гормону росту, що ведуть до збільшення кісток при відкритих зонах росту. Дорослим людям, наполегливо бажаючим стати вище, залишається останній метод – болюча хірургічна операція витяжки кісток.

На кожну ногу встановлюються скоби зі спицями, що вставляються в поверхневий шар кістки; потім різьбовий стрижень розсувається на 0.25 мм чотири рази на добу. Операція додає 6-7 см росту, проте займає до 12 місяців, більшу частину яких пацієнт проводить на милицях.

Чи можна збільшити зріст на 10 см?

Підліток легко може стати на 10 сантиметрів вищим до завершення циклу статевого дозрівання, поки зони росту залишаються відкритими — витягнутися в зростанні допоможуть вправи на розтяжку, висіння на турніку і заняття плаванням. Однак на людей старше 20 років такі методи вже не подіють.

При цьому силовий тренінг і виконання базових вправ негативно позначаються на зрості в підлітковому віці. Вертикальне навантаження більшості вправ з гантелями і штангою не дає кісткам рости. Крім цього, вироблення тестостерону істотно швидше закриває зони росту.

Читайте також:  5 речей, які ніколи не роблять щасливі люди
Дієта, щоб стати вищим

Недолік білків і калорій в раціоні призводить до істотного уповільнення росту дитини. Середній зріст чоловіків Північної Кореї приблизно на 7 см нижче, ніж Південній — причиною, судячи з усього, є хронічне недоїдання і брак вітамінів протягом декількох поколінь.

Щоб дитина успішно реалізувала закладений в неї генетичний потенціал зросту, її дієта повинна містити не тільки джерела білка, але якомога більше овочів і цільних злаків. Також для дітей важливо регулярне вживання морської риби — джерела корисних омега-3 жирних кислот і йоду.

Добавки для збільшення зросту

Найважливішими компонентами для збільшення росту є вітамін D і цинк – отримання їх достатньої кількості критично в перші роки життя дитини. Однак, на жаль, прийом цих речовин в добавках або натуральних продуктах не здатний збільшувати ріст дорослих людей.

Що стосується кальцію, то зв’язок між ростом дитини і вживанням продуктів, які містять кальцій не підтверджується останніми науковими дослідженнями. Крім цього, судячи з усього, додаткове вживання кальцію не поліпшує стану кісток і у дорослих людей.

Незважаючи на те, що після закриття зон росту ніякі фізичні вправи (включаючи плавання і регулярне висіння на турніку) не здатні зробити людину вищою, виправлення постави та правильний підбір одягу легко дозволять візуально витягнутися на значні 5 см.

Наукові джерела:

  1. Child growth: Can you predict adult height?, Jay L. Hoecker, m. D., source
  2. Average height around the world, source
  3. North Korea after Kim Jong Il, The Economist, source
Читайте також:Корисно прочитати