Часник широко використовується при приготуванні м’ясних і овочевих страв, він є ефективним протибактерицидним засобом. Гастроентеролог Микита Харлов розповів про небезпеку даної рослини, так як воно протипоказано пацієнтам з розладом шлунково-кишкового тракту.

Плоди часнику не рекомендується вживати в сирому вигляді, так як вони вражають не тільки бактерії і грибки, але також роблять сильний подразнюючу дію на слизову оболонку гортані, шлунка і кишечника. Часник у великих кількостях вкрай шкідливий для організму, розповів Харлов в інтерв’ю радіо Sputnik. Пацієнти, які страждають гастродуоденітом – синдромом роздратованого кишечника, можуть отримати загострення у вигляді відповідної реакції, аж до вкрай рідкого стільця. При цьому недугу часник вживати не рекомендується. Не потрібно використовувати краплі з даної рослини для закапування носа при ГРВІ, так як звільниться дорога для проникнення в організм вірусів. Відбувається подразнення слизової оболонки, через що виникає набряк і знижується захисний бар’єр.

Читайте також:  Перші страви, які можуть нашкодити здоров'ю

Можна вішати плоди на шию з метою профілактики від інфекцій. Разом з тим даний спосіб малоефективний, так як концентрація при вдиханні випарів часнику вкрай мала.

Джерело: actualnews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News