Найчастіше хвороба Альцгеймера зустрічається у літніх людей. Забудькуватість – найбільш нешкідлива складова такого стану. Багато симптомів деменції списують на старість і маразм. Але насправді можна не доводити до цього маразму, якщо вчасно розпізнати деменцію і почати лікуватися.

Симптоми і діагностика хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера являє собою хронічне захворювання центральної нервової системи. Дуже часто розвиток недуги відбувається абсолютно непомітно для хворого і його сім’ї, друзів. Та й не всі знають, що являє собою хворобу Альцгеймера і як її розпізнати, щоб вчасно звернутися до лікаря. Тому до моменту звернення в лікарню ознаки встигають серйозно розвинутися.

Читайте також:  У вас є зморшки? Їхнє розташування вказує на закупорку артерій та гіпертонію

Щоб правильно поставити діагноз, потрібно зібрати анамнез. Лікар повинен знати, як прогресували зміни. Іноді бесіди з пацієнтом може бути недостатньо, а от з розмов з рідними, які спілкуються з ними регулярно, можна побачити багато відомостей.

Чим раніше буде поставлений діагноз, тим раніше почнеться лікування. А значить, є шанс тривалий термін підтримувати стан хворого в нормі. Варто звертати увагу на такі ознаки, які можуть сигналізувати про хворобу Альцгеймера:

Повторення одних і тих самих питань, історій;

  • Часті спогади про минуле, але не зосередження на сьогоденні;
  • Незібраність;
  • Зміна характеру, в тому числі агресія, дратівливість;
  • Байдужість;
  • Втрата орієнтування в просторі, в часі.
Читайте також:  Ви напевно робите ці 5 помилок, якщо вам більше 50 років. Все це шкодить організму

Обстеження буде включати в себе дослідження крові, тестування інтелектуальних функцій, МРТ головного мозку.

Лікування деменції

Не існує препаратів, які здатні повністю вилікувати від хвороби Альцгеймера. Але ось ліки, які коригують когнітивні зміни, існують – це блокатори холінестерази, тобто ферменту, що руйнує нейромедіатор.

Лікування деменції має бути безперервним, з поступовим наростанням дози залежно від динаміки хвороби. У тому числі можуть використовувати в лікуванні нейропротективні препарати. Вони теж не можуть усувати захворювання, але здатні уповільнити прогресування енцефалопатії. Також для цієї мети можуть застосовуватися антиоксиданти, що впливають на мікроциркуляцію, медикаменти, що знижують холестерин.

Читайте також:  Чи небезпечно їсти пророслі цибулю та часник?

Крім того, слід виконувати спеціальні вправи на розвиток пам’яті і уваги. Особливо ефективні вони на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера. Але найрезультативнішим, вважають експерти, методом є фізичне навантаження. Людям, особливо літнім, потрібно займатися спортом, щоб запобігти проблемам з мозком.

Лікування проти хвороби Альцгеймера спрямоване на підтримку когнітивних функцій, запобігання прогресування порушень.