Скорочення кількості солі в раціоні дозволяє знизити інтенсивність головних болів майже на третину. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Джона Хопкінса.

Дослідники з Америки з’ясували, що обмеження щоденної дози солі з 9 до 3 г скорочує кількість головних болів на 31%. 3 г солі – це приблизно половина чайної ложки. В біг-маку і порції картоплі фрі з McDonald’s міститься якраз саме така кількість солі. До продуктів, насичених сіллю, відносяться хліб, локшина швидкого приготування, сир, консервовані огірки і пластівці.

На думку експертів, обмеження солі дозволяє домогтися зниження інтенсивності головного болю за рахунок зниження артеріального тиску. При цьому перемиканні від нездорової до здорової дієти не робить ніякого впливу на головні болі. А ось наслідки саме обмеження солі спостерігаються у всіх людей незалежно від початкового рівня артеріального тиску.

Читайте також:  Лікарем названо продукти для очищення печінки та її гарної роботи

У загальній складності, в експерименті взяли участь 400 осіб, яких довільно визначили в дві групи. У першій учасники слідували дієті з низьким вмістом жирів, насиченою фруктами і овочами, а також знежиреними молочними продуктами. У другій учасники перебували на типово західній дієті. Спочатку в обох групах рівень споживання солі зберігався на показники 9 г в день, і це не відбивалося на кількості головних болів.

Потім всі добровольці стали споживати менше солі (до 3-6 г), і в обох групах головні болі пішли на спад. Відзначимо, що ВООЗ рекомендує не вживати більше 6 г солі в день.

Читайте також:  Експерти перерахували найстрашніші наслідки алкоголізму

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СІЛЬ: КОРИСНО ЧИ ШКІДЛИВО?

СІЛЬ ДЛЯ ВАННИ НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МОРСЬКОЇ СОЛІ