ГоловнаНовини Здоров'яІмунолог розповіла про найкращі сучасні ліки від грипу

Імунолог розповіла про найкращі сучасні ліки від грипу

“Знаючи тактику і стратегію вірусу і читаючи лікарські інструкції, можна добути кілька козирів у боротьбі з грипом”, – стверджує Лариса Кузнєцова, педіатр, професор кафедри клінічної імунології та алергології Національної медичної Академії післядипломної освіти ім. Шупика.

Таблетки

Імунолог вказує на типові помилки, які допускають люди, намагаючись позбутися від хвороби. Наприклад, капають в ніс судинозвужувальні краплі, висушуючи слизову, що позбавляє людину природного захисту. А це – гостинно відкриті вірусу двері. Також не варто повністю сподіватися на імунітет, оскільки на початковій стадії захворювання його індивідуальні можливості визначають лише час, за який вірус зламає захист організму. З напором вірусного навантаження при грипі імунітет просто не встигає справлятися.

Читайте також:  Звідки береться грижа хребта і що з нею робити

Лікар наголошує, що вибір в боротьбі з вірусом обмежений препаратами прямої противірусної дії. Такі препарати впливають на проникнення вірусу в організм і його розмноження. Ефективний противірусний препарат повинен вміти пригнічувати ферменти тимідинкіназу і РНК-полімерази, які забезпечують утворення вірусних частинок. Вчені, проводячи клінічні дослідження, довели, що найбільш ефективну пряму противірусну дію мають рослинні флавоноїди. Їх дозволено застосовувати навіть при лікуванні дітей з перших днів життя. Флавоноїди пригнічують розмноження не тільки вірусів грипу, а й ГРВІ, допомагаючи організму не отримувати пікових вірусних навантажень. Препаратам на основі флавоноїдів немає ніякої різниці, боротися з грипом чи ГРВІ, вони однаково ефективні. Діючою речовиною є Протефлазід, який входить до складу препарату Флавовір (раніше відомий під назвою Імунофлазід).

Читайте також:  Які продукти допоможуть вивести холестерин

Всі противірусні препарати слід приймати в перші 48 годин після появи початкових симптомів, нагадує імунолог. Пізніше впливати на вірус марно.

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News