Деякі повсякденні звички здатні завдавати незворотної шкоди суглобам людини. Про це попередила лікар-інфекціоніст Світлана Іщенко за допомогою публікації в Instagram.

Перш за все лікар радить відмовитися від носіння незручного взуття, в тому числі має каблук. Вона здатна провокувати зміщення центру ваги, виникає навантаження на хребет і суглоби, відбувається порушення кровообігу.

Проблемами загрожує і сидяча робота, робити перерву на зарядку необхідно мінімум кожну годину. Через переохолодження в організмі можуть виникати і загострюватися запальні процеси, попередила Іщенко.

Лікар закликає не зловживати продуктами-закислювачами, це в тому числі м’ясо, цукор, алкоголь і білий хліб. Через такого раціону кістки, суглоби і зуби починають втрачати кальцій. Важливо включити в повсякденне меню лужні продукти, це фрукти, спаржа і зелень.

Читайте також:  Лікар назвав постійний голод симптомом кількох небезпечних захворювань

Загрозу представляє обмежений раціон з дефіцитом вітамінів і важливих мінералів. Організму просто немає з чого оновлювати клітини кісток і суглобів. Лікар попередила про ризик розвитку захворювань опорно-рухового апарату через брак ряду речовин.