Повна ізоляція може призвести до погіршення здоров’я.

Введений на території багатьох країн карантин і самоізоляція найбільше можуть зашкодити літнім людям, вважає ізраїльський лікар Леонід Ейдельман.

Група ризику, заради порятунку якої багато в чому і вживаються заходи захисту від масового зараження, в умовах усамітнення відчувають великий стрес. У них може початися загострення хронічних захворювань, що при малорухливому способі життя, супроводжуваним недоліком свіжого повітря, переведе літніх людей в стадію сидячих або лежачих хворих.

Багатьом потрібне планове лікування, регулярне відвідування лікаря, і відсутність цих контактів несприятливо позначиться на подальшому житті. Цілком можливо, хронічні хворі стануть уникати візитів в медустанови, коли ситуація з коронавірусом перестане бути небезпечною.

На думку медика, людей поважного віку не можна повністю позбавляти соціальних контактів за умови дотримання заходів безпеки. Саме ізоляція стане для них найбільш згубною, приводячи до різкого погіршення психологічного і фізичного здоров’я та емоційного стану.

Ейдельман радить пенсіонерам в період епідемії більше рухатися в межах доступного простору, спілкуватися з друзями і близькими по телефону, згадати про своє хобі і робити те, до чого давно не доходили руки. Це допоможе впоратися зі стресом і пережити важкий період з найменшими втратами для здоров’я.