Чомусь саме покупка цього натурального продукту супроводжується великою кількістю дивних вірувань і народних способів перевірки. Деякі з них в корені невірні – однак продовжують передаватися з вуст в уста і транслюватися в телепередачах.

1. «Мед при наливанні повинен тягнутися, пружинити і складатися гіркою»

Щодо рідкого меду це дійсно правда: свіжий продукт при кімнатній температурі веде себе таким чином. Але чи гарантує це якість? Ні, тільки нормальну вологість. Більш того, протягом довгого часу рідким залишається лише каштановий і акацієвий мед – інші його сорти можуть і повинні кристалізуватися. Як раз на цьому моменті засновано і таке невірне уявлення…

Читайте також:  Чим вищий артеріальний тиск, тим вищий ризик недоумства у похилому віці
2. «Хороший мед – рідкий мед»

Як ми вже сказали, це зовсім необов’язково. Текучий стан може означати, що він свіжий. Також через цю легенду недобросовісні продавці, прагнучи догодити масовому попиту, підігрівають закристалізований мед. А це погіршує його якість: знищити корисні властивості меду можна, навіть додавши його в занадто гарячий (понад 40°C) чай.

3. «В мед додають цукор»

Не варто плутати кристали застиглого меду з цукровими крупинками. Тим більше, що досвідчені пасічники стверджують: теоретично підгодівля бджіл сиропом або додавання його в продукт можливі, але це невигідно – так що сенсу в подібній фальсифікації немає.

Читайте також:  Ополіскувачі для ротової порожнини знижують ризик зараження ковідом
4. «Фальсифікат можна виявити за допомогою хімічного олівця і серветки»

Повір’я, ніби чорнильний слід від розтирання краплі меду олівцем означає підробку – не зовсім вірно. Єдине, що можна виявити в таких експериментах – зайву воду. Це може означати, наприклад, що мед натуральний і свіжий, але відкачаний занадто рано (незрілий). Такий продукт при довгому зберіганні може навіть забродити. Це не катастрофа: його можна залишити у відкритому посуді в сухому чистому місці і зайва вода випарується, а мед дозріє, втративши частину ваги. Словом, вибір на користь саме рідкого меду найчастіше нічим не виправданий.

Читайте також:  Як виглядати на 10 років молодше: блогер поділилася простими порадами
5. «Від справжнього меду в горлі дере або залишається гіркий присмак»

Ця теорія змушує покупця занадто покладатися на суб’єктивні відчуття. До того ж, якщо перепробувати багато різних сортів, в якийсь момент горло, звичайно, уже почне дерти. Це зовсім не означає, що нарешті попався якісний мед, а попередні були підробками: такий висновок абсолютно несправедливий. Виражені специфічні присмаки мають лише деякі сорти з певних рослин, для інших абсолютно нормальними будуть неяскравий смак і легка солодкість.