Ризики захворювань серця збільшуються від підвищеного холестерину, але головна небезпека такого стану полягає в тому, що подібні процеси не супроводжуються жодними симптомами.

Лікарі-кардіологи попередили – просто треба постійно перевіряти холестерин. Особливо, якщо вам вже виповнилося 40-50 років. Така практика є для людини, яка стежить за своїм здоров’ям, абсолютно нормальною.

Найбільш небезпечний для організму підвищений рівень «поганого» холестерину – саме він відкладається на стінках судин у вигляді бляшок, які закупорюють весь просвіт, що і призводить до інфаркту.

Тому найперша порада, яку нам дають лікарі для зниження холестерину – змінити раціон харчування і більше рухатися, зменшити, а то й зовсім відмовитися від вживання алкоголю, кинути палити і більше рухатися, їсти продукти, багаті на клітковину.

Лікар-кардіолог, автор книг, пройшла навчання в клініці Мейо та Університеті Джона Хопкінса Елізабет Клодас розповіла виданню CNBC про п’ять продуктів для здоров’я серця та судин, які мають бути в раціоні у кожного, і які сама вона вживає постійно.

Вівсянка
– Півсклянки вівсянки їм щодня, у цій крупі багато клітковини, багато антиоксидантів, які покращують стан кровоносних судин та зменшують тиск.

Лікар не варить із неї кашу, а просто додає пластівці в йогурт без цукру.

– Чекаю, коли розбухне крупа, а потім покращую смак страви корицею, горіхами, – розповіла вона.

Горох чи нут
– Всі бобові корисні, але я віддаю перевагу нуту, я додаю його в салати та рагу, а також – запікаю в духовці, – розповіла кардіолог.

Вітамінів групи В найбільше у гороху. У стограмовій добовій нормі багато вітамінів групи В1, В2, холіну, В5, В6, В7 та В9.

Всі вони беруть участь у функціях травної та нервової систем, відповідають за регулювання рівня глюкози та ліпідів крові. Вітамін РР зменшує рівень ліпопротеїнів низької щільності, робить ширші дрібні судини, а також – стимулює кровообіг.

Листова зелень та рукола
У наш щоденний раціон має бути включена рукола.

– І особисто мені вона дуже подобається за її неймовірний та гострий смак, – пояснила експерт. – У ній є бета-каротин – він потім перетворюється на вітамін А, який дуже потрібний для імунітету. Бета-каротин також чинить і антиоксидантну дію, захищаючи організм від вільних радикалів.

Горіхи
Всі горіхи та насіння в необробленому вигляді – чудове джерело корисних речовин, які потрібно їсти щодня.

– У порівняно скромній жмені мигдалю міститься 3,5 г клітковини, 6 г білка та майже 40% норми вітаміну Е.

Насіння льону і чіа теж дуже багате на клітковину. У них є білок та омега-3 жирних кислот. Тільки перед вживанням їх треба подрібнити. В іншому випадку вони просто проскочать через організм, так і не надавши жодної корисної дії.

У волоських горіхах міститься і альфа-ліноленова кислота: на 30 г – близько 2,7 АЛК. За даними недавніх досліджень, АЛК підтримує у крові нормальний рівень холестерину.

Для цього достатньо вживати лише по жмені горіхів – близько 30 г – щодня. Вже на 6-й тиждень можна буде помітити результат.

Авокадо
Кардіолог Елізабет Клодас порадила вмикати цей фрукт у меню щодня. У плоді середнього розміру – 14 г клітковини. Також він є чудовим джерелом вітамінів, корисних мононенасичених жирів та мінералів.